Karlovarsko - Kedzierzyn 0:3Volejbalisté Karlovarska prohráli v Lize mistrů bez zisku setu i pátý zápas

Volejbalisté Karlovarska prohráli v Lize mistrů bez zisku setu i pátý zápas. Svěřenci trenéra Jiřího Nováka tentokrát nestačili doma na lídra polské ligy a s Kedzierzynem prohráli po setech 19:25, 23:25 a 18:25.

Pro Karlovarsko znamenala prohra definitivní ztrátu i teoretické šance na případný postup do další fáze soutěže. V tabulce B je západočeský klub bez výhry poslední a se soutěží se při své premiéře rozloučí doma 27. února proti Modeně.

Karlovarsko udělalo v utkání méně chyb a mělo osm úspěšných bloků, ale celkově na soupeře nestačilo. Jen ve druhém setu měli diváci možnost vidět vyrovnanou podívanou, ale polský celek si koncovku pohlídal a nezaváhal.

"Byla to obrovská zkušenost," řekl v České televizi nahrávač Matyáš Džavoronok, který do utkání naskočil během první sady. Jako náhradník přišel do hry i Jalen Penrose a díky jejich spolupráci Američan zaznamenal 13 bodů, nejvíce z domácích hráčů.

Alespoň set získal český klub v Lize mistrů naposledy předloni - Dukla Liberec v březnu 2017 prohrála s Resovií Rzeszów 1:3. Z výhry mezi elitou se tuzemský mistr radoval v lednu 2015, kdy České Budějovice porazily Innsbruck.