Konečně se dočkali! New York v NBA ukončil rekordní sérii proher

Basketbalisté New Yorku v NBA porazili Atlantu 106:91 a ukončili šňůru 18 porážek. Byla to nejhorší série Knicks v rámci jedné sezony. Pouze na přelomu ročníků 1984/85 a 1985/86 měli ještě o dvě porážky více.

New York v NBA ukončil rekordní sérii prohe

New York čekal na vítězství od 4. ledna. Mezitím se propadl na úplné dno ligové tabulky. Proti Atlantě se ale Knicks vzchopili a celý zápas vedli, nejvíce o 17 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl s 19 body Dennis Smith, který nedávno přišel z Dallasu spolu s DeAndrém Jordanem. Ten si připsal 10 bodů a 13 asistencí. Za Atlantu dal Dewayne Dedmon 21 bodů.

Russell Westbrook prodloužil rekordní sérii triple doublů už na jedenáct, ani jeho 44 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí však nestačilo Oklahomě na odvrácení porážky 122:131 s New Orleans.

Davis odehrál jen čtrnáct minut

Dvě minuty před koncem byl sice rozdíl ve skóre jen tříbodový, ale Pelikáni, kteří vedli většinu zápasu, zvládli koncovku lépe. Šest ze svých 33 bodů v ní dal Julius Randle, jen o bod méně přidal Jrue Holiday. Společně tak nahradili hvězdu Anthonyho Davise, který stihl odehrát pouze 14 minut, než si poranil rameno. Možná kvůli tomu přijde o víkendové Utkání hvězd.

Z jasné výhry 127:89 se radovalo Orlando, které přehrálo Charlotte i díky 41. double doublu v sezoně pivota Nikoly Vučeviče za 17 bodů a 11 doskoků. Orlando po páté výhře za sebou útočí na příčky pro play off. Na desátém místě má stejně výher jako sedmé Charlotte, které však má dva zápasy k dobru.

4.Utah57322556,1
5.Minnesota57273047,4