Na rozlučku Welsche a Bartoně dorazí do Pardubic světové hvězdy

19. února 2019 16:41 - Praha

Dvě výrazné osobnosti českého basketbalu Luboš Bartoň a Jiří Welsch se 22. června definitivně rozloučí s hráčskou kariérou v exhibičním utkání "Poslední souboj". Do pardubické arény je přijedou podpořit jejich bývalí spoluhráči a kamarádi, které poznali během roků strávených v NBA a Eurolize. Očekává se tak, že to bude zápas s nejzvučnějšími jmény, jaký kdy byl na českém území k vidění.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jména hráčů budou postupně zveřejňována na sociálních sítích a webu České basketbalové federace, až potvrdí účast. V kuloárech se ale spekuluje o hvězdách jako jsou Toni Kukoč, Paul Pierce či Steve Nash, s nimiž se Welsch potkal v zámoří, nebo Juan Carlos Navarro, Ricky Rubio či Jaka Lakovič, které zase zná Bartoň z doby, kdy v roce 2010 vyhrál s Barcelonou euroligový titul.

"Bylo to docela rychlé. Snažil jsem se to pojmout spíš tak, aby to byli hráči, se kterými jsem hrál a jejichž jméno má zvuk, ale hlavně abych s nimi měl osobní vztah. To se zatím docela daří," řekl Welsch, spokojený se zpětnou vazbou od bývalých spoluhráčů.

Jiří Welsch chystá velkolepou rozlučku

Jan Handrejch, Právo

"Samozřejmě jsem oslovil spoustu bývalých spoluhráčů z Barcelony i Joventutu, ale i hráče, kteří už dávno v mém kontaktním listu nebyli. Myslím, že je to dobrá příležitost dostat se opět do kontaktu i s bývalými spoluhráči. Uvidíme, kdo nakonec přijede. Seznam je dlouhý," přidal Bartoň. Podpořit kamarády z národního týmu by měli i nejlepší čeští basketbalisté současnosti.

Welsch: Nechal jsem se inspirovat

Welsch podobnou exhibici zažil nedávno, když byl hostem Bostjana Nachbara na jeho loučení s kariérou. "To mi pomohlo při rozhodování. Navíc jsme se tam nechali trochu inspirovat v pojetí zápasu. Byl to Bostjan Nachbar versus Sani Bečirovič. Rozhodli jsme se zkusit něco podobného i tady. Slovinsko je basketbalově přeci jen trochu jinde než Česká republika. Myslím ale, že můžeme udělat a uděláme stejně kvalitní event jako se povedl tam," věří Welsch, který s hraním skončil loni. Bartoň ještě o rok dříve.

Basketbalista Jiří Welsch

Petr Hloušek, Právo

Oba ale v basketbalovém prostředí zůstali: Welsch jako funkcionář a Bartoň jako mládežnický trenér. Na vzájemný souboj tak budou ve formě. "S Lubošem to je vždycky o hecování. Nám se navíc tehdy v uvozovkách podařilo s Málagou prohrát v Badaloně v rámci Euroligy o 53 bodů. To je asi největší porážka, kterou jsem kdy zažil. Luboš si na ten zápas velice dobře pamatuje, a když cítí příležitost, dá mi to sežrat," má Welsch o motivaci postaráno.

"Já se udržuji v dobré formě. Tělo má v sobě basket zakódovaný, takže by neměl být problém se během pár týdnů připravit," dodal Bartoň.

Velká rozlučka se uskuteční 22. června v Pardubicích od 16:00. V předprodeji se vstupenky prodávají za 300 a 200 korun, od 1. května do konání zápasu bude cena 390 a 290 Kč. Vstupenky jsou v prodeji na webu České basketbalové federace.


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.