Charlotte - Washington 112:111Basketbalisté Washingtonu prohráli v Charlotte o bod

Basketbalistům Washingtonu se v NBA nedaří přiblížit postupovým příčkám do vyřazovacích bojů. V pátečním utkání na palubovce jednoho z konkurentů Charlotte Hornets prohráli Wizards v koncovce 111:112. Tomáš Satoranský při šesté porážce celku z hlavního města USA z posledních deseti vystoupení zaznamenal za téměř 37 minut na hřišti 11 bodů.

Tomáš Satoranský z Washingtonu se snaží prosadit proti hlavní hvězdě Charlotte Kemba Walkerovi v zápase NBA.

Sedmadvacetiletý český rozehrávač proměnil čtyři ze sedmi střel z pole, z toho jednu trojku. Přidal devět doskoků, šest asistencí a dva bloky. Svěřenci kouče Scotta Brookse zůstali v tabulce Východní konference na 11. místě. Na osmé Miami, které porazilo Cleveland 126:110, ztrácejí čtyři vítězství.

"Oba týmy bojovaly tak, jak se o udržení šance na play off bojovat má. Podali jsme dobrý výkon, ale pár otevřených pozic jsme nedokázali proměnit. Soupeře podržel útočný doskok a díky tomu měl i druhé šance," zhodnotil duel Brooks.

V průběhu utkání se čtrnáctkrát přelilo vedení z jedné strany na druhou. Čtyři minuty před koncem zaokrouhlil domácí Marvin Williams svůj střelecký součet na 30 bodů a kromě toho, že si zlepšil sezonní maximum, také Hornets poslal do šestibodového trháku 108:102. Wizards ale dokázali ještě jednou vývoj otočit.

Skórovali Jeff Green, Satoranský a Bobby Portis, který vyrovnal smečí po asistenci českého reprezentanta. Nejlepší střelec hostů Portis (23 bodů) pak trojkou otočil na 111:108, jenže pro Wizards to byly dvě minuty a 19 sekund před koncem poslední body v utkání.

Pak se několikrát zaskvěly obě obrany, zablokovaný byl i Satoranský. Kemba Walker trestným hodem snížil a vítěznou střelu zpoza trojky dal po rychlém přechodu na útočnou polovinu 51 sekund před sirénou Jeremy Lamb.

Wizards v závěrečné dvouminutovce neproměnili ani jeden ze sedmi střeleckých pokusů. Jako poslední to čtyři sekundy před klaksonem zkusil Bradley Beal. "Myslel jsem si, že jsem byl faulovaný, ale nebyl. Dobře mě bránili, ta střela byla hodně těžká. Příště to musím zahrát lépe. Měl jsem to rozhodnout," mrzelo autora 15 bodů Beala, kterému propadly obroučkou jen čtyři střely z 21.

Náhradní rozehrávač Lou Williams dotáhl 40 body Los Angeles Clippers k výhře 118:110 nad Oklahomou. Thunder tak nestačilo ani 32 bodů, osm doskoků a sedm asistencí Russella Westbrooka. Detroit dovedl k výhře 112:104 v Chicagu pivot Andre Drummond s 20 body a 24 doskoky.

Klay Thompson přispěl v souboji nejlepších týmů Západní konference 39 body k triumfu obhájců titulu z Golden State nad druhým Denverem 122:105. Sedmé vítězství za sebou slavil Houston, který si poradil s Philadelphií 107:91. James Harden k tomu pomohl 31 body a deseti doskoky.

Výsledky NBA:
Charlotte - Washington 112:111 (za hosty Satoranský 11 bodů, 9 doskoků, 6 asistencí)
Chicago - Detroit 104:112
Golden State - Denver 122:105
Houston - Philadelphia 107:91
LA Clippers - Oklahoma City 118:110
Memphis - Utah 114:104
Miami - Cleveland 126:110
New Orleans - Toronto 104:127
Orlando - Dallas 111:106