Živě

U basketbalistů Děčína skončil po téměř 15 letech trenér Budínský

29. března 2019 13:19 - Děčín

Bývalý reprezentační trenér Pavel Budínský skončil před koncem nadstavbové části ligy basketbalistů u týmu Děčína, který vedl téměř 15 let. S vedením aktuálně pátého týmu tabulky se dohodl na okamžitém ukončení smlouvy, jež měla platit ještě na příští sezonu. Na lavičce ho nahradí Tomáš Grepl, který tým povede už v sobotním utkání ve Svitavách.

 

bkdecin.cz

"Trenér Budínský tady odvedl ohromný kus práce, nikdo už mu nevezme zásluhy, které měl na nejúspěšnějším období našeho klubu. Vedení za ním po celou dobu pevně stálo a plně ho podporovalo. V tuto chvíli však dospělo k rozhodnutí provést změnu, a to s okamžitou platností," napsali zástupci Děčína na klubovém webu.

Pětačtyřicetiletý Budínský byl v NBL služebně suverénně nejstarším koučem, Válečníky vedl už od sezony 2004/05. Během té doby s týmem vybojoval tři druhá a tři třetí místa, za celou dobu jeho působení neskončil Děčín hůř než pátý. V letech 2010 až 2013 trénoval zároveň i národní tým, s nímž postoupil na mistrovství Evropy.

Jeho nástupce Grepl je někdejším dvojnásobným nejlepším střelcem české ligy, v roce 1996 získal v brněnském dresu titul. V uplynulých třech letech působil v Německu jako asistent trenéra bundesligového Weissenfelsu, předtím tutéž pozici zastával v USK Praha. Pracoval i u mládežnických reprezentací.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.