Rubriky:

Míčové sporty

Živě

U basketbalistů Děčína skončil po téměř 15 letech trenér Budínský

29. března 2019 13:19 - Děčín

Bývalý reprezentační trenér Pavel Budínský skončil před koncem nadstavbové části ligy basketbalistů u týmu Děčína, který vedl téměř 15 let. S vedením aktuálně pátého týmu tabulky se dohodl na okamžitém ukončení smlouvy, jež měla platit ještě na příští sezonu. Na lavičce ho nahradí Tomáš Grepl, který tým povede už v sobotním utkání ve Svitavách.

 

bkdecin.cz

"Trenér Budínský tady odvedl ohromný kus práce, nikdo už mu nevezme zásluhy, které měl na nejúspěšnějším období našeho klubu. Vedení za ním po celou dobu pevně stálo a plně ho podporovalo. V tuto chvíli však dospělo k rozhodnutí provést změnu, a to s okamžitou platností," napsali zástupci Děčína na klubovém webu.

Pětačtyřicetiletý Budínský byl v NBL služebně suverénně nejstarším koučem, Válečníky vedl už od sezony 2004/05. Během té doby s týmem vybojoval tři druhá a tři třetí místa, za celou dobu jeho působení neskončil Děčín hůř než pátý. V letech 2010 až 2013 trénoval zároveň i národní tým, s nímž postoupil na mistrovství Evropy.

Jeho nástupce Grepl je někdejším dvojnásobným nejlepším střelcem české ligy, v roce 1996 získal v brněnském dresu titul. V uplynulých třech letech působil v Německu jako asistent trenéra bundesligového Weissenfelsu, předtím tutéž pozici zastával v USK Praha. Pracoval i u mládežnických reprezentací.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.