Nymburk ukončil vítěznou sérii basketbalistů Děčína

Basketbalisté Nymburka deklasovali v předposledním kole ligové nadstavby Děčín 97:53 a ukončili pětizápasovou vítěznou sérii soupeře i neporazitelnost trenéra Tomáš Grepla po jeho příchodu k týmu. Hlavně v druhé a třetí čtvrtině se hosté nedokázali prosadit přes domácí obranu a nastříleli za dvacet minut jen 16 bodů.

Ilustrační snímek.

"Utkání jsme měli pod kontrolou v podstatě od první čtvrtiny. Změna trenéra soupeři přinesla energii, proto jsem moc rád, jakou energii jsme dnes ukázali my. Vyrovnat se jim v nasazení bylo naším hlavním cílem a povedlo se to výborně," pochvaloval si trenér Oren Amiel.

Druhé Svitavy utrpěly pátou porážku za sebou a jejich přemožitelé z Opavy si po vysokém vítězství na palubovce Východočechů 97:73 zajistili přímou účast ve čtvrtfinále play off. Vicemistrovský tým, přinutil soupeře k 20 ztrátám a k výhře si pomohl 13 trojkami, z toho čtyři trefil kapitán Jakub Šiřina, autor 18 bodů.

Ústí nad Labem po porážce 75:79 v Pardubicích už Slezany na šestém místě neohrozí a bude hrát pouze předkolo. Pardubice se přiblížily na jedno vítězství ke Svitavám stejně jako Olomoucko, které přerušilo sérii tří neúspěchů, protože potvrdilo roli favorita proti Brnu (96:66). Jiří Dedek pomohl Hanákům k výhře sedmi trojkami a 25 body.

Ve skupině A2 prohrál USK Praha doma s posledním Hradcem Králové 76:80 a před závěrečným kolem se na něj dotáhl zbylý jistý účastník předkola Kolín, který porazil Ostravu 89:77. Pražanům nepomohl k výhře ani skvělý výkon Raheema Applebyho, který nastřílel 34 bodů.