Olomouc je ve finále a tři výhry od návratu na volejbalový trůn

Po desetiletém kralování Prostějova udělaly olomoucké volejbalistky další krok k návratu na trůn, který jim naposledy patřil v roce 1996. Přes pražský Olymp dnes Hanačky postoupily do finále, když sérii ukončily v nejkratším možném čase po třetím zápase. Jejich posledním soupeřem bude buď Liberec, nebo prostějovský rival. Ten vede nad Duklou 2:1 na zápasy.

Ilustrační foto.

Olomouc před sezonou posílila a zatím kráčí za svým zlatým snem. Dnes poprvé lehce klopýtla, protože v šestém zápase play off ztratila premiérově set. Ale Pražanky hanácké favoritky nezastavily a Olomouc může po pohárovém triumfu zkompletovat double a vybojovat pátý ligový titul po zlaté éře na začátku 90. let. Dělí ji od toho tři výhry.

"Po prvním setu, který nám soupeř pomohl vyhrát vlastními chybami, jsme se už viděli ve finále. Začali jsme hrát až příliš uvolněně, zatímco Olymp hrál velmi dobře a zodpovědně. Díky tomu získal druhý set, my jsme znervózněli, ale naštěstí to dopadlo dobře a postup jsme si uhráli," uvedl kouč Jiří Teplý, jenž olomoucký tým vede od začátku 90. let a zažil i sérii čtyř titulů v letech 1993 až 1996.

Čtvrtým rokem v řadě může být finále Olomouc - Prostějov, protože obhájkyně titulu vyhrály v Liberci 3:0 a poslední bod zkusí získat v pátek doma. Hvězdou dnešního večera v hale Dukly byla prostějovská kapitánka Helena Horká s 25 body.

Boj o zlato začne 18. dubna v Olomouci.

Semifinále play off volejbalové extraligy žen - 3. zápasy:
Olomouc - Olymp Praha 3:1 (17, -25, 17, 21)
Nejvíce bodů: Kossányiová a Orvošová po 17, Trnková 12, Strušková 11 - Černá 14, Šimáňová 13, Komárková 12. Konečný stav série: 3:0.
Liberec - Prostějov 0:3 (-17, -20, -21)
Nejvíce bodů: Pištěláková 10, Šustrová a Mikšíková po 7 - Horká 25, Toufarová 12, P. Kojdová 7. Stav série: 1:2.