Živě

Liberecké volejbalistky srovnaly semifinále s Prostějovem na 2:2

12. dubna 2019 19:19 - Prostějov
(Aktualizováno: 12. dubna 2019 20:28)

Volejbalistky Dukly Liberec vyrovnaly semifinálovou sérii s prostějovskými mistryněmi na 2:2. Čtvrtý zápas v hale Hanaček vyhrály po dvouhodinové bitvě 3:2 a rozhodující duel o postup do boje o titul budou v pondělí hostit pod Ještědem. Ve finále už čeká Olomouc.

 

VK UP Olomouc

Liberecký i prostějovský tým skončily po nadstavbové části se stejným bodovým ziskem, ale Dukla měla o výhru více, proto do play off vstoupila z druhé příčky. A výhoda domácího prostředí se v pondělí může ukázat jako klíčová.

Prostějov však v úterý na liberecké palubovce dominoval a třetí semifinále vyhrál díky vysoké úspěšnosti v útoku v čele s kapitánkou Helenou Horkou 3:0. Poprvé se tak ve vzájemných duelech radoval jeden ze soupeřů po třísetové výhře.

Dnes se vše vrátilo do starých kolejí a v Prostějově se hrálo pět setů. Oba celky skvěle bránily, Prostějov si připsal 21 bodových bloků, Dukla o jeden méně. Přesto se slovenská univerzálka Pištěláková ve službách Liberce dostala na 27 bodů a zastínila Horkou.

Prostějov usiluje o jedenáctou účast ve finále v řadě, předchozích deset sezon vždy zakončil mistrovským titulem. Už jistý finalista Olomouc vyřadila Olymp Praha v sérii 3:0 a může po zisku Českého poháru zkompletovat domácí double.

Semifinále play off volejbalové extraligy žen - 4. zápas:
Prostějov - Liberec 2:3 (23, -19, 17, -18, -9)
Nejvíce bodů: Horká 22, Toufarová a P. Kojdová po 15 - Pištěláková 27, Candráková 15, Šustrová 12. Stav série: 2:2
Baráž - 3. zápas:
Dobřichovice - Šternberk 1:3 (27, -24, -17, -20)
Konečný stav série: 0:3
Šternberk se udržel v extralize
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.