Živě

S volejbalisty Českých Budějovic se utká o titul Liberec

12. dubna 2019 21:32 - Kladno

S Českými Budějovicemi si zahrají o extraligový titul volejbalisté Dukly Liberec. Čtvrté semifinále v kladenské hale vyhráli 3:1 a stejným poměrem ovládli celou sérii s obhájcem stříbra. Finále začne na jihu Čech za týden v pátek.

 

Václav Pancer, ČTK

Liberecký tým dnes dokázal jako první v sérii uspět venku. Poté co v úterý doma porazil kladenské Orly 3:0, dnes po rozpačitém začátku otočil průběh a o titul si zahraje po třech letech. V roce 2016 usedla Dukla na trůn po finálové sérii s Brnem.

Hosté začali ustrašeně, měli problém zpracovat servis kladenských volejbalistů a kouč Michal Nekola střídal. Ze hřiště šli mladíci Srb a Indra, kteří byli hvězdami předchozího semifinálového duelu, i polský smečař Pietruczuk. A ostřílení Štokr, Správka i nahrávač Biernat tým uklidnili.

Liberci pak vyšel začátek druhého setu, Orly opět srážely nepřesnosti a po ztracené koncovce třetího setu už jen zdramatizovali závěr série. Pohodlný náskok Dukla udržela a postup do finále už si vzít nenechala. Zdobil ji nejen lepší útok, ale i skvělá obrana a také 14 bodových bloků. Velkou měrou k postupu přispěl slovinský smečař Grut, který byl vyhlášen hvězdou zápasu.

"V celé sérii jsme byli lepší na servisu a v obraně. Dáme si dva dny volna a do finále půjdeme s čistou hlavou," řekl kouč Nekola České televizi. Milan Fortuník se svými svěřenci potřetí za sebou stříbrné medaile nezíská. "Zoufale jsme útočili po celou sérii. Někdy jsme to dokázali dohnat servisem nebo blokem, ale byli jsme horší," zmínil největší slabinu.

Kladno se utká o bronz s Ostravou, jež v semifinále podlehla Jihostroji 0:3 na zápasy.

Semifinále play off volejbalové extraligy mužů - 4. zápas:
Kladno - Liberec 1:3 (19, -20, -23, -21)
Nejvíce bodů: Sobotka 18, Vemič 13, Hýský 12 - Grut a Štokr po 18, Veselý a Správka po 10. Konečný stav série: 1:3.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.