Živě

Soud. Odstoupení Benátek. Baráž o extraligu vyhrálo Brno

13. dubna 2019 18:38 - Brno
(Aktualizováno: 13. dubna 2019 23:00)

Pouze jeden jediný míč se odehrál ve třetím barážovém utkání o postup do volejbalové extraligy mužů mezi SGLD Brno a Benátkami nad Jizerou. Po něm hostující hráči opustili palubovku, čímž reagovali na předběžné opatření soudu, které zakázalo Brnu nastoupit. Benátky tak prohrály dnešní zápas kontumačně, brněnský klub získal třetí bod a po vítězné baráži si zajistil účast v extralize. Svaz tímto považuje záležitost za uzavřenou.

 

Václav Pancer, ČTK

Benátky se obrátily na soud proto, že považují SGLD Brno za shodný subjekt s extraligovým SK Volejbal Brno. Předseda senátu Aleš Kobza jako samosoudce vydal předběžné opatření, že SGLD nesmí v baráži nastoupit do pravomocného ukončení sporu.

Brno se tak dostalo podle svého právního zástupce Jaroslava Mišingera do dvou situací, z nichž jedna má být špatná a druhá ještě horší. "Rozhodli jsme se pro sportovní cestu i přes možnost soudních sankcí," řekl dnes ČTK na dotaz, proč Brňané k duelu nastoupili.

Čekali, co udělají rozhodčí

Po prvním míči však opustili palubovku hosté. "Čekali jsme, zda rozhodčí vůbec připustí, aby se hrálo. Řekli nám, že nejsou právníci, dali pokyn ke hře. My jsme věděli, že Brno nesmělo hrát. Jakmile se odehrál první míč, my jsme sudím řekli, že se nehodláme podílet na trestné činnosti, a odešli jsme ze hřiště," řekl ČTK předseda Benátek Vladimír Němeček.

Svaz považuje baráž za ukončenou. "Zápas skončil výsledkem 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) v souladu s pravidly volejbalu ve prospěch SGLD Brno. Tím baráž končí celkovým stavem 3:0 ve prospěch SGLD Brno," uvedl svaz v prohlášení.

"Znovu opakuji, že sporu mezi oběma družstvy v rovině civilního práva není ČVS účastníkem a tudíž se k němu nevyjadřuje," uvedl předseda svazu Marek Pakosta. "Zásadní je pro nás posuzování soutěží, jejichž vlastníkem a zřizovatelem je ČVS. Ty jsou plně v režimu našich předpisů a ČVS je jedinou autoritou, která je může posuzovat. Oba týmy splnily podmínky účasti v baráži. V tento okamžik nemám žádné informace, že by některý z účastníků baráže požadoval přehodnocení v rámci našich stanov či předpisů. Tímto považuji celou záležitost za uzavřenou," doplnil.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.