Basketbalisty Olomoucka vyhráli ve čtvrtfinále i podruhé

Basketbalisté Olomoucka porazili Pardubice i ve druhém čtvrtfinálovém utkání, tentokrát si s východočeským soupeřem poradili 102:91. Vítězný vstup do série má za sebou Děčín, který dnes doma porazil 84:79 s Opavou.

Opavský pivot Martin Gniadek (s míčem) v duelu Pardubicemi 15 body.

Pardubicím se tentokrát podařilo ubránit Lukáše Palyzu, který byl s 29 body nejlepším střelcem prvního zápasu, ale na výhru to nestačilo. Českému reprezentantovi sice dovolili jen osm bodů, ale Thomas Dunans jich zaznamenal 23, zatímco Jure Pelko přidal 21 a Javonte Douglas 19.

Díky nim domácí převzali po úvodní čtvrtině vedení a už ho nepustili. Třetí zápas série hrané na čtyři vítězství je na programu v úterý v Pardubicích.

Výrazně dramatičtější průběh měl úvodní zápas série Děčína s Opavou, ve kterém si domácí vypracovali až čtrnáctibodový odstup. Slezané se však pět minut před koncem dostali do dvoubodového vedení, ale Severočeši obrat nepřipustili a vyhráli o pět bodů. Druhý zápas je v Děčíně na programu v neděli.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistů:
1. zápas:
Děčín - Opava 84:79 (21:20, 48:38, 61:59)
Nejvíce bodů: Šiška 17, Autrey a Pomikálek po 16 - Kouřil 22, Bujnoch a Klečka po 12.
2. zápas:
Olomoucko - Pardubice 102:91 (23:27, 48:46, 75:61)
Nejvíce bodů: Dunans 23, Pelko 21, Douglas 19 - Švrdlík 17, Půlpán 16, Singletary 13. Stav série: 2:0.