Olomoucké volejbalistky znovu zdolaly Prostějov a míří za titulem

Olomoucké volejbalistky dělí jedna finálová výhra od zisku titulu, na který čekají 23 let. Svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého zvítězily v Prostějově nad desetinásobnými mistryněmi z posledních let 3:1, v sérii vedou 2:0 na zápasy a mohou ji zakončit ve středu v domácím prostředí.

Darina Košická z Olomouce.

Bronzové medaile získala liberecká Dukla, která hrála extraligu druhým rokem. Sérii o třetí místo s Olympem vyhrály Severočešky 2:0 na zápasy, v Praze dnes zvítězily 3:1.

První finále vyhrál olomoucký celek doma bez ztráty setu, v Prostějově dnes zvítězil 25:15, 25:22, 23:25 a 25:18. Hráčky hostujícího týmu opět dominovaly na smeči, úspěšně zakončit dokázaly o 19 útočných akcí víc než prostějovské volejbalistky. Těm nepomohlo ani 18 bodových bloků.

Prostějovské hráčky nestačily

Domácí trenér Lubomír Petráš po odevzdaném prvním setu prostřídal, změněná sestava dokázala nejprve zdramatizovat koncovku druhého dějství a pak získat třetí sadu, byť v jejím průběhu přišla o slibný náskok. V závěru čtvrtého setu ale už prostějovské hráčky nestačily rostoucímu tlaku soupeřek čelit. S 26 body zápasu kralovala olomoucká blokařka Veronika Trnková.

Olomouc ovládla s jedinou prohrou dlouhodobou část extraligy, slavila rovněž triumf v Českém poháru. Trenér Teplý na lavičce zažil i všechny čtyři dosavadní tituly v letech 1993 až 1996.

Finále extraligy volejbalistek - 2. zápas:
Prostějov - Olomouc 1:3 (-15, -22, 23, -18)
Rozhodčí: Z. Grabovský, Kovář. Čas: 90 min. Stav série: 0:2.
Sestavy a body:
Prostějov: Toufarová 3, Rutarová 1, Horká 17, P. Kojdová 12, Bežandolská 10, Zatloukalová 1, libero Slavíková - Nová 14, Šmídová 2, Kozmíková 6, Weidenthalerová. Trenér: Petráš.
Olomouc: Kubínová 2, Košická 8, Trnková 26, Orvošová 15, Michalíková 17, Strušková 14, libero Kovářová - Napolitano Šenková 1, Dudová, Dedíková. Trenér: Teplý.
O 3. místo - 2. zápas:
Olymp Praha - Liberec 1:3 (-22, 23, -20, -23)
Nejvíce bodů: Staňková 17, Šimáňová 15, Komárková a Fomenková po 12 - Mikšíková a Pištěláková po 17, Candráková 14. Konečný stav série: 0:2.