Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Phoenix po roce odvolal prvního evropského trenéra v NBA

23. dubna 2019 09:50 - Phoenix

Pouze jeden rok vydržel na lavičce basketbalistů Phoenixu Igor Kokoškov, který se vloni stal prvním Evropanem na pozici hlavního kouče v zámořské NBA. Vedení Suns srbského rodáka, jenž v roce 2017 dovedl Slovince ke zlatu na mistrovství Evropy, po nevydařené sezoně v pondělí odvolalo.

 

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Sedmačtyřicetiletý Kokoškov dosáhl v základní části s týmem, který posílila jednička draftu Deandre Ayton, jen 19 výher a nasbíral 63 porážek, což byla nejhorší bilance v Západní konferenci. Trápící se mužstvo v sezoně nedokázalo vyhrát 17 zápasů v řadě, což byla nejdelší nevydařená série v historii klubu.

Phoenix Kokoškova, jenž v NBA dlouho působil jako asistent, angažoval v květnu 2018 jako náhradu za dočasného kouče Jaye Triana. Nyní musí najít pátého trenéra za posledních pět let.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.