Volejbalistky Olomouce usedly po 23 letech na ligový trůn, ukončily prostějovskou nadvládu

24. dubna 2019 19:21 - Olomouc

Volejbalistky Olomouce získaly po 23 letech titul mistryň republiky. Ve třetím finálovém zápase extraligy porazily doma Prostějov 3:0 a stejným poměrem vyhrály i celou sérii. Dnes Olomoučanky zdolaly obhájkyně titulu z Prostějova zcela jednoznačně po setech 25:18, 25:21 a 25:14, čímž ukončily desetileté kralování regionálního rivala.

 

Luděk Peřina, ČTK

Svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého tak zakončily úspěšnou sezonu, v níž v dlouhodobé části extraligy prohrály jen jednou a přidaly i vítězství v Českém poháru. Pro Olomouc je to pátý titul od vzniku v roce 1953. Nejlepší léta prožil tento klub v letech 1993 až 1996, kdy získal čtyři tituly po sobě a u všech byl jako trenér Teplý.

Třetí finálový zápas se vyvíjel zcela jednoznačně od prvních míčů. Olomoucké volejbalistky nastoupily do utkání soustředěné a dominovaly prakticky ve všech herních činnostech.

Martina Michalíková z Olomouce ve finále s Prostějovem.

Luděk Peřina, ČTK

Základ položily dobrým servisem, což jim zjednodušovalo obranu, a když přidaly i pestrý útok, byl nárůst skóre v jejich prospěch markantní. "Motivovat hráčky nebylo vůbec třeba. Všechny moc chtěly dnes získat titul a ukončit sezonu," řekl Teplý.

Prostějov držel krok jen v krátkých pasážích, kdy domácí hráčky s vědomím podstatného náskoku polevily v koncentraci. To platilo zejména o druhém setu, kdy hostující celek pětibodovou sérií stáhl domácí vedení, ale koncovku už zase ovládla Olomouc. "Byl to takový pověstný strach z vítězství, ale brzy jsme se z toho oklepali," hodnotil Teplý.

Trenér Olomouce Jiří Teplý.

Luděk Peřina, ČTK

Poslední dějství jen podtrhlo celosezonní suverenitu Olomouce, která sebevědomě šla za svým cílem. Na poslední míče nastoupila i sedmatřicetiletá bývalá reprezentantka Jana Napolitano Šenková, loučící se s kariérou. "Lepší tečku jsem si nemohla přát," řekla dojatá matka dvou dětí.

Šéf volejbalového svazu Marek Pakosta gratuluje k titulu Janě Napolitano-Šenkové z Olomouce.

Luděk Peřina, ČTK

Prostějov po deseti titulech skončil na druhém místě. "Teď jsme smutné, ale brzy nám musí dojít, že stříbro je úspěch. Během sezony to tak totiž vůbec nevypadalo," prohlásila zkušená prostějovská smečařka Helena Horká, která získala na české scéně čtyři tituly a nyní rovněž uvažuje o konci kariéry.

Finále extraligy volejbalistek - 3. zápas:
Olomouc - Prostějov 3:0 (18, 21, 14)
Rozhodčí: Kovář, Z. Grabovský. Čas: 69 min. Diváci: 2000. Konečný stav série: 3:0.
Sestavy a body:
Olomouc: Kubínová 3, Michalíková 5, Trnková 9, Orvošová 20, Kossányiová 10, Strušková 11, libero Kovářová - Košická, Napolitano Šenková. Trenér: Teplý.
Prostějov: Nová 7, Bežandolská 9, Horká 3, P. Kojdová 8, Kozmíková 2, Zatloukalová, libero Slavíková - Šmídová 1, Weidenthalerová, Polášková 2, Toufarová 11. Trenér: Petráš.
Konečné pořadí extraligy 2018/19:
1. Olomouc
2. Prostějov
3. Liberec
4. Olymp Praha
5. VK Brno
6. Přerov
7. KP Brno
8. Ostrava
9. Frýdek-Místek
10. Šternberk (po baráži s Dobřichovicemi se udržel)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.