Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Sluková s Hermannovou první duel po pauze zvládly

25. dubna 2019 10:34 - Sia-men

Za 33 minut zvládly plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová první zápas po osmiměsíční pauze. Na turnaji Světového okruhu v čínském Sia-menu je český pár nejvýše nasazeným a ve skupině porazil Ukrajinky Dianu Luninovou a Marynu Samodajovou jasně 2:0.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Světové jedničky z jednoho týdne minulého roku Hermannová a Nausch Sluková jsou poprvé v akci od 19. srpna, kdy ve finále Světového okruhu v Hamburku prohrály až v boji o titul. Od té doby Nausch Sluková dlouhodobě léčila rameno.

"Podstatné je vrátit se tam, kde jsme loni začínali, soustředit se na správné věci a znovu navodit stejnou míru koncentrace. To nám přineslo úspěch," nabádal své svěřenkyně trenér Simon Nausch, manžel Slukové, před cestou do Číny. "Musíme si všechno pokaždé znovu zasloužit a využít sebevědomí z loňska. Ale samo o sobě nám to nic nevyhraje," mírnil Nausch před návratem přehnaná očekávání.

Beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková (vlevo), Barbora Hermannová a jejich trenér Simon Nausch.

Vlastimil Vacek, Právo

Loni totiž Hermannová s Nausch Slukovou vyhrály dva turnaje, mimo jiné major ve Vídni, a v žebříčku byly jedničkami. "Loni jsme si věřily, ale nemohly jsme se bohužel na té vlně držet. Teď musíme zase všechno vybudovat," uvedla Nausch Sluková.

Proti Ukrajinkám v Sia-menu vyhrály první set 21:13 a ve druhém soupeřkám povolily jen o tři body více. V souboji o prvenství a přímý postup do druhého kola se v pátek střetnou s německým párem Bienecková, Schneiderová.

Po turnaji v Číně mají Nausch Sluková s Hermannovou v plánu akci v Kuala Lumpuru a za měsíc se představí v Ostravě, kde budou obhajovat titul. "Ostrava je důležitá, ale chci první tři čtyři turnaje držet holky v klidu, krotit je," řekl kouč Nausch.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Sia-menu (Čína):
Ženy - skupina A:
Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Luninová, Samodajová (32-Ukr.) 2:0 (13, 16).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.