Basketbalisté Opavy si vynutili rozhodující zápas v Děčíně

Opava

O posledním semifinalistovi ligy basketbalistů rozhodne až sedmý zápas. Opava dnes porazila Děčín 84:74 a série za stavu 3:3 vyvrcholí ve čtvrtek na severu Čech.

Ilustrační foto.

Oba týmy si ve čtvrtfinále drží výhodu domácího prostředí. Slezané však museli o odvrácení děčínského mečbolu bojovat až do konce. V druhé čtvrtině prohrávali až o 11 bodů, do poločasu ale dokázali snížit na 45:47. Ve třetí části se ještě vedení přelévalo na obě strany, ale poslední čtvrtinu začali domácí trojkami Kouřila a Klečky a do konce zápasu již měli ve skóre navrch.

Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Šiška s 20 body, domácí Šiřina dal 17 bodů.

V semifinále NBL už jsou Nymburk, Olomoucko a Svitavy.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistů - 6. zápas:
Opava - Děčín 84:74 (18:26, 45:47, 64:61)
Nejvíce bodů: Šiřina 17, Kouřil 15, Klečka 13, Gniadek a Bujnoch po 11 - Šiška 20, Autrey 12, Krakovič a Ježek po 11, Carlson 10. Stav série: 3:3.