Živě

Ligu basketbalistek bude místo Nymburka hrát Chomutov

2. května 2019 09:55 - Praha

Ženskou basketbalovou ligu si v příští sezoně místo Nymburka zahraje Chomutov, který od středočeského celku získal licenci. Vedení Levhartů o tom informovalo na klubových internetových stránkách. Ženy Nymburka v nejvyšší soutěži končí poté, co se nedohodly s tamním mužským klubem na další spolupráci.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Chomutovské basketbalistky si v uplynulé sezoně suverénně zajistily postup do druhé nejvyšší soutěže, ale nakonec zamíří až do ŽBL. "Že máme ambice dostat se v blízkých letech do nejvyšší soutěže, se v basketbalových kruzích ví. Vzhledem ke kvalitě našich juniorských týmů je to dokonce nezbytné, chceme-li udržet odchovance v Chomutově," uvedl jednatel klubu Petr Drobný.

"Proto když se Nymburk rozhodl v ŽBL nepokračovat, byli jsme mezi oslovenými. Po zralé úvaze jsme se rozhodli nabídku na převedení licence přijmout. Družstvo už máme z větší části pohromadě, současně pracujeme na finančním pokrytí sezony," dodal funkcionář.

Tým povede trenér Tomáš Eisner, současný kouč chomutovských kadetek a juniorek. Právě hráčky přecházející z mládeže mezi dospělé by měly tvořit základ týmu. Klub také oslovil dvě hráčky současného ženského týmu a několik basketbalistek přejde z Nymburka.

Nejvyšší soutěž se v Chomutově hrála zatím pouze v sezoně 2005/2006, kdy tam působil Basket Slovanka.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.