Živě

Hermannová, Nausch Sluková
Bočarovová, Voroninová 2:0
České beachvolejbalistky prošly v Malajsii bez problémů do čtvrtfinále

2. května 2019 10:58 - Kuala Lumpur
(Aktualizováno: 2. května 2019 13:11)

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková postoupily na turnaji Světového okruhu v Kuala Lumpuru do čtvrtfinále. Druhý pár světového žebříčku zatím bez problémů plní roli nasazených jedniček a bojům o další medaile se přiblížil vítězstvím 21:16, 21:16 nad mladým ruským párem Marija Bočarovová, Maria Voroninová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

České jedničky se do Malajsie přesunuly z čínského Sia-menu, kde v neděli získaly po osmiměsíční herní pauze stříbrné medaile. Turnaj v Kuala Lumpuru je o úroveň níž a patří mezi tříhvězdičkové turnaje. Hermannová se Slukovou se potřebují rozehrát před obhajobou titulu na domácím písku za necelý měsíc v Ostravě a po problémech Slukové s ramenem sbírat body do olympijské kvalifikace.

Čtvrtfinále je čeká v pátek proti Japonkám Megumi Murakamiová, Miki Išiiová, nad nimiž minulý týden v Číně zvítězily v osmifinále 2:1. Dnes si české hráčky poradily s mladými Ruskami, sedmnáctiletou Bočarovovou a o dva roky starší Voroninovou, za 33 minut.

Zbývající dvě české dvojice ztroskotaly na japonský párech. Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou v play off prohrály s dvojicí Hašimotová, Mizoeová ve dvou setech a dělí se o 17. příčku. Sára Olivová a Karolína Řeháčková, startující na divokou kartu, ze skupiny po porážce se Sakagučiovou a Suzukiovou 1:2 na sety nepostoupily. V konečném pořadí jsou pětadvacáté.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 3* v Kuala Lumpuru:
Skupina B:
Kusanová, Nišiboriová (15-Jap.) - Olivová, Řeháčková (31-ČR) 2:1 (-21, 13, 11).
Skupina H:
Sakagučiová, Suzukiová (24-Jap.) - Bonnerová, Maixnerová (25-ČR) 2:1 (12, -13, 13).
Play off - 1. kolo:
Hašimotová, Mizoeová (20-Jap.) - Bonnerová, Maixnerová 2:0 (14, 17).
2. kolo:
Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Bočarovová, Voroninová (12-Rus.) 2:0 (16, 16).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.