Živě

Hermannová, Nausch Sluková - Soriaová, Carrová 2:0 Hermannová se Slukovou si v Malajsii zahrají o titul

3. května 2019 07:35 - Kuala Lumpur
(Aktualizováno: 3. května 2019 11:20)

Nasazené jedničky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková mají v Kuala Lumpuru jistou sedmou společnou medaili ze Světového okruhu a zahrají si na něm již čtvrté finále za sebou. Na malajském turnaji tříhvězdičkové kategorie z pěti možných české beachvolejbalistky vyhrály všech pět zápasů ve dvou setech.

 

Jiří Tomaškovič

V neděli zahájily Češky sezonu stříbrem v Číně, kde se představily po osmiměsíční herní pauze a léčbě zraněného ramena Slukové. Ve světovém žebříčku si polepšily před cestou do Malajsie na druhé místo a roli nejlepší evropské dvojice bez problémů potvrzují i nyní.

"Doufám, že se tady ve finále více přiblížíme našemu potenciálu, než se nám to povedlo v Číně," řekla Hermannová na webu světové federace FIVB.

Ve čtvrtfinále si Češky poradily s Japonkami Megumi Murakamiovou a Miki Išiiovou dvakrát 21:16 a v semifinále pak se Španělkami Paulou Soriaovou a Marií Carrovou 21:18 a 21:15. "Proti Španělkám jsme výborně podávaly a dostávaly je do situací, v kterých musely improvizovat," řekla Nausch Sluková.

O zlato si v sobotu zahrají proti americké legendě a trojnásobné olympijské vítězce Kerri Walshové Jenningsové ve dvojici s Brooke Sweatovou.

Návrat se povedl

Sluková léčila rameno od loňského srpna a návrat na kurty se jí s Hermannovou povedl. Na špičkově obsazeném turnaji v Sia-menu, který měl čtyři hvězdičky, našly přemožitelky po pěti zápasech až ve finále. V Kuala Lumpuru zatím vše vyhrály 2:0.

Dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy mají ze Světového okruhu šest společných medailí včetně zlata z vídeňského majoru a titul budou obhajovat i za necelý měsíc v Ostravě. Minimálně do čtvrtfinále se jim podařilo projít na každém turnaji Světového okruhu od posledního mistrovství světa ve Vídni 2017 jako jediným hráčkám.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 3* v Kuala Lumpuru:
Ženy:
Čtvrtfinále:
Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - M. Murakamiová, Išiiová (6-Jap.) 2:0 (16, 16)
Semifinále:
Hermannová, Nausch Sluková - Soriaová, Carrová (26-Šp.) 2:0 (18, 15).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.