Nymburk vyhrál v semifinále nad Olomouckem i potřetí

Basketbalisty mistrovského Nymburka dělí jediné vítězství od postupu do sedmnáctého ligového finále v řadě. Ve třetím zápase semifinálové série zvítězili po dalším obratu na hřišti Olomoucka 85:76 a poslední krok mohou udělat už v pondělí opět v Prostějově.

Michael Myers z Nymburka se snaží prosadit pod košem Olomoucka. Ilustrační snímek.

Úřadující šampioni v utkání přišli o reprezentačního pivota Martina Kříže, který si přetrhl Achillovu šlachu a čeká ho několikaměsíční pauza. S největší pravděpodobností tak přijde i o zářijové mistrovství světa v Číně, které pomohl v kvalifikaci vybojovat.

Jeho zranění spoluhráči otřáslo a proti Olomoucku, které opět začalo zápas lépe, se dlouho nemohli prosadit. Nymburk pomohli nastartovat hráči z lavičky, Martin Peterka výborně zaskočil za Kříže. Do poločasu se hosté dotáhli a poté opět předvedli silný závěr. Poslední čtvrtinu vyhráli o 13 bodů.

"Především chci popřát rychlé uzdravení Martinu Křížovi. Je vždy nepříjemné, když hráč ukončí sezonu takto. Už se nám něco takového stalo podruhé. Doufám, že bude brzy v pořádku. To je důležitější než cokoli jiného, co se dnes stalo," řekl po zápase trenér Nymburka Oren Amiel.

Zranění soupeře litoval i kouč domácích Predrag Benaček. "Nymburk odehrál poslední čtvrtinu zkušeně a nám došly síly. Nemají slabinu. Velký rozdíl byl v tom, že jejich lavička dala o 42 bodů více než naše," konstatoval.

V baráži si účast v příštím ročníku NBL zajistil Hradec Králové. Královští sokoli uhájili příslušnost v elitní soutěži ve tříčlenné skupině díky nejlepšímu skóre.

Semifinále play off ligy basketbalistů - 3. zápas:
Olomoucko - Nymburk 76:85 (27:20, 40:38, 64:60)
Nejvíce bodů: Douglas 16, Pelko 14, P. Bohačík a Dunans po 13, Palyza 12 - J. Bohačík a Pumprla po 15, Wright 13, Peterka 11, Lawrence a Davis po 10. Stav série: 0:3.