Zraněný Durant nestihne ani začátek série s Portlandem

14. května 2019 10:02 - Praha

Basketbaloví šampioni z Golden State budou ještě minimálně v úvodu semifinálové série NBA proti Portlandu postrádat kanonýra Kevina Duranta. Nejlepší střelec play off a zároveň nejužitečnější hráč bojů o trofej v posledních dvou letech stále laboruje s lýtkem.

 

Ben Margot, ČTK/AP

"Nebude to tak rychlé," naznačil kouč Steve Kerr po pondělním tréninku. "Ještě vůbec nevyběhl na palubovku. Těžko říct, jak dlouho léčba potrvá," řekl trenér mistrovského klubu z loňska i předloňska o svém kanonýrovi, jenž vede ligové statistiky play off s průměrem 34,2 bodu.

V obou případech byl Durant klíčovou postavou Warriors, kteří sérii s Portlandem zahájí dnes doma. Třicetiletý kanonýr si pravé lýtko poranil ve středu v pátém duelu proti Houstonu, o dva dny později basketbalisté Golden State sérii ukončili.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.