Živě

Borgerová, Sudeová - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 České plážové volejbalistky vypadly v Číně v osmifinále

25. května 2019 08:16 - Ťin-ťiang

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková v generálce na turnaj v Ostravě, kde budou příští víkend obhajovat loňské vítězství, vypadly na čtyřhvězdičkovém podniku Světového okruhu v Ťin-ťiangu v osmifinále. V druhém kole play off v Číně nestačil nejvýše nasazený pár na letos sestavenou německou dvojici Karla Borgerová, Julia Sudeová a obsadil dělené deváté místo.

"Z Číny vezeme Top 10, což je vlastně celkem prima výsledek... Co už tak prima není, je prohrát a už vůbec ne, když vás někdo přehraje ve všech aspektech hry, tak jako nás dneska holky německý. To si klidně řekněme narovinu," uvedla na facebooku Nausch Sluková.

Německé volejbalistky vyhrály 21:14, 21:16 a ukončily unikátní sérii Češek. Hermannová a Nausch Sluková od předloňského mistrovství světa ve Vídni jako jediné hráčky na okruhu postoupily na každém turnaji minimálně do čtvrtfinále, naposledy začátkem května ovládly tříhvězdičkový turnaj v Kuala Lumpuru. Celkem mají dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy ze Světového okruhu osm společných medailí.

"Teď už směr Ostrava. Příští týden se hraje svěťák doma a tam je to boží," těšila se Nausch Sluková na turnaj v industriálních kulisách Dolní oblasti Vítkovic pod bývalými vysokými pecemi.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ťin-ťiangu (Čína):
Play off - 2. kolo:
Borgerová, Sudeová (10-Něm.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:0 (14, 16).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.