Česko - Slovensko 2:3Volejbalistky prohrály v EL v Brně se Slovenkami

Brno

České volejbalistky ve druhém utkání v Evropské lize nestačily na Slovensko. Svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose držela ve hře smečařka Andrea Kossányiová a domácí hráčky získaly v Brně alespoň bod za porážku 2:3 po setech 25:22, 23:25, 23:25, 25:10 a 14:16 v tie-breaku.

České volejbalistky (zleva) Michaela Mlejnková a Barbora Purchartová v duelu EL se Slovenskem.

Zápas začala stejná sestava jako ve Švédsku, kde Češky jasně vyhrály za hodinu 3:0, a v prvním setu si volejbalistky rychle vytvořily náskok, který udržely. A to zejména díky Kossányiové, která byla s 28 body nejvíce bodující hráčkou utkání.

Ve druhé a třetí sadě hrály Slovenky pestřeji a zvládly lépe koncovky. "Bojujte o každý míč, nevzdávejte se. Přidejte na důrazu," opakoval často Athanasopulos svým svěřenkyním. To se povedlo znovu až ve čtvrtém setu, v jehož úvodu při podání Kossányiové Češky odskočily na 12:4 a sadě dominovaly.

V tie-breaku volejbalistky ztrácely 3:6, ale otočily na 9:8, a díky univerzálce Patočkové vedly ještě 11:10, ale po chybách o náskok přišly. První mečbol sice odvrátily, ale při druhém zápas ukončila nečistá nahrávka.

V sobotu se české reprezentantky znovu představí v brněnské hale Vodova a jejich soupeřkami budou Ukrajinky.