Živě

Gólman Mrázek fandil v Ostravě přítelkyni. K postupu do turnaje Světové série ale nepomohl

29. května 2019 23:44 - Ostrava

Jen co hokejový gólman Petr Mrázek ukončil hokejovou sezonu v NHL, přesedlal na ryze letní beachvolejbal. Nezačal ho hrát, na tribuně v ostravské Dolní oblasti Vítkovice držel pěsti přítelkyni Sáře Olivové v kvalifikaci čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Marně. Olivová společně s parťačkou Karolinou Řeháčkovou podlehly v úvodním kole kvalifikace Španělskému páru Amarantová/Lobatová za 33 minut 0:2 na sety a turnaj pro ně skončil. „Škoda. Snažím se Sáru podporovat co to jde a když mohu, tak v létě přijedu na jakýkoliv turnaj," uvedl brankář, jenž v letošní sezoně došel s Carolinou Hurricanes až do semifinále Stanley Cupu, kde americký tým podlehl ve finále Východní konference Bostonu Bruins.

V létě na dovolené do ruky rád beachvolejbalový míč vezme. „Když nehraju hokej, tak se snažíme se Sárou cestovat a občas si zahraju. Ale jen opatrně, rekreačně, aby se mi nic nestalo. U beache zranění docela hrozí," uvedl 27letý rodák z Ostravy.

Jiné sporty, a mezi nimi i ten pod vysokou sítí, bere jako příležitost udržet se přes léto v kondici. „Beachvolejbal je dobrý na fyzičku, na čtení hry, postřeh. Takže tyto aspekty se do toho snažím zapojit," prozradil Mrázek, který v pro něj nedávno skončené sezoně odchytal v brance Caroliny 40 zápasů základní části a dalších jedenáct přidal v play off.

Čí branku bude hájit na podzim, kdy v zámoří začne nová sezona NHL, zatím ale neví. Stěhovat se z východního pobřeží USA netouží. „Uvidíme, jak se to vyvine. Jednání teprve teď začnou. Ale přál bych si zůstat. Je to však byznys, takže uvidíme, co se stane," řekl Mrázek.

Hokejový brankář Petr Mrázek během tiskové konference.

Vlastimil Vacek, Právo

Ani dalším českým zástupcům se v kvalifikaci nevedlo. Mezi 32 mužskými a 32 ženskými páry figurovalo sedm českých týmů, tři mužské a čtyři ženské. K postupu do hlavní soutěže byly nejblíže Tereza Kotlasová a Daniela Resová, které se jako jediné probojovaly do druhého kola kvalifikační fáze.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open pokračuje ve čtvrtek 30. května utkáními v hlavní soutěži, kde nechybí obhájkyně loňského vítězství Barbora Hermannová, Markéta Naush Sluková či české jedničky Ondřej Perušič, David Schweiner.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.