Živě

Luninová, Samodajová - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 Sluková s Hermannovou na úvod v Ostravě prohrály

30. května 2019 11:33 - Ostrava
(Aktualizováno: 30. května 2019 14:31)

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková nečekaně prohrály na úvod turnaje Světového okruhu v Ostravě. Obhájkyně titulu a nejvýše nasazené podlehly Dianě Luninové a Maryně Samodajové z Ukrajiny 0:2 na sety a další účast v turnaji budou zachraňovat v pátek dopoledne proti švýcarskému páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová. Dvě výhry si naopak připsal pár Ondřej Perušič, David Schweiner a zatím jako jediný z domácích postoupil do play off.

 

FIVB.com

Své zápasy prohrály také Martina Bonnerová s Martinou Maixnerova i Michaela Kubičíková s Michalou, Kvapilovou. V soutěži mužů na své soupeře nestačili Jan Dumek s Václavem Berčíkem, první českou výhru zaznamenali až Ondřej Perušič a David Schweiner.

Kromě Hermannové se Slukovou své zápasy prohrály také Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou i Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou. V soutěži mužů na své soupeře nestačili Jan Dumek s Václavem Berčíkem. Všichni budou bojovat o setrvání na turnaji v pátek.

Osmí nasazení Perušič se Schweinerem budou mít naopak volno. Nejlepší česká dvojice se v prvním duelu s americkým párem Billy Allen, Stafford Slick radovala v tie-breaku, v němž zvítězila 15:11. V druhém zápase dne o první místo ve skupině pak čeští volejbalisté zdolali 21:13 a 21:18 lotyšské duo Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš.

Marcel Mysliveček a Martin Pihera narazili na favorizované Nory Anderse Mola a Christiana Söruma a světové jedničky příliš nepotrápili. "Norové hrají fantasticky, my zatím tak fantasticky nehrajeme. Udělali jsme ale maximum a až na pár chyb jsme myslím předvedli slušný výkon," řekl Mysliveček. "Tohle je jiná liga," dodal Pihera.

"Hůř jsme začít nemohly"

Hermannová s Nausch Slukovou porazily Ukrajinky nedávno v čínském Ťin-ťiangu bez větších problémů, ale v Ostravě od začátku ztrácely. Oba sety skončily shodně 18:21. "Hůř začít jsme nemohly," uvedla po utkání Hermannová.

Právě na Hermannovou se soupeřky zaměřily v obraně. České hráčce se nedařilo na bloku a od začátku ani v útoku. "Nepřinesla jsem na hřiště, co bych mohla. Párkrát jsem zkazila, nechala se tím stáhnout a nepřivolala svoji agresivní hru, kterou umím. Nejsem ani trošku spokojená, co tam bylo," řekla Hermannová v České televizi.

"Holky ukrajinský mě tak trochu vynechaly ze hry. Na servisu jsem nepřinesla tolik bodů a v obraně jsem si nesáhla," komentovala utkání Nausch Sluková.

Zápas s Betschartovou a Hüberliová se bude hrát v pátek od 9:50 a půjde o všechno. Výhra českému páru zajistí postup do play off, v případě prohry skončí. "Musíme postavit lepší obranu a stabilnější sideout, ale hlavně obranu. V té jsme nebyly schopné se společně postavit, abychom je mohly zatlačit a pomoct si bodovkou," řekla Nausch Sluková.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:
Ženy:
Skupina A:
Luninová, Samodajová (32-Ukr.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:0 (18, 18)
Skupina B:
Bansleyová, Wilkersonová (2-Kan.) - Bonnerová, Maixnerová (31-ČR) 2:0 (10, 13)
Skupina C:
Ana Patrícia, Rebecca (3-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová (30-ČR) 2:0 (14, 16)
Muži:
Skupina A:
Mol, Sörum (1-Nor.) - Mysliveček, Pihera (32-ČR) 2:0 (13, 14).
Skupina C:
Krasilnikov, Stojanovskij (3-Rus.) - Dumek, Berčík (30-ČR) 2:0 (18, 12).
Skupina H:
Perušič, Schweiner (8-ČR) - Allen, Slick (25-USA) 2:1 (17, -19, 11).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.