Živě

Hermannová, Nausch Sluková
Betschartová, Hüberliová 1:2
České fiasko! Plážové volejbalistky Hermannová a Sluková při obhajobě titulu vyhořely

31. května 2019 11:00 - Ostrava/Praha
(Aktualizováno: 31. května 2019 16:19)

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková nečekaně vypadly z ostravského turnaje Světového okruhu už v základní skupině. Obhájkyně titulu a nejvýše nasazené podlehly nejprve Dianě Luninové a Maryně Samodajové z Ukrajiny 0:2 na sety a v pátek dopoledne i švýcarskému páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová 1:2 na sety.

 

Vladimir Pryček, ČTK

Nejvýše nasazené J&TBanka Ostrava Beach Open podlehly ve čtvrtek Dianě Luninové a Maryně Samodajové z Ukrajiny 0:2 a druhé utkání musely vyhrát, aby prošly do 1. kola play off. Proti švýcarskému páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová dnes bojovaly, ale zápas ztratily 13:21, 21:18 a 11:15 v tie breaku.

"Naštvání tam je. Hledaly jsme tady optimální výkon. Nedařilo se nám najít svou hru a na téhle úrovni to je potrestané," řekla Nausch Sluková České televizi. "Nedokázaly jsme předvést, co nás dovedlo v žebříčku tak vysoko," uvedla Hermannová.

Markéta Nausch Sluková (vpravo) a Barbora Hermannová v akci.

Fivb.orh

Aktuální světové dvojky zaznamenaly nejhorší výsledek po téměř čtyřech letech. Hermannová s Nausch Slukovou skončily hůře jen dvakrát, a to na začátku své spolupráce. V srpnu roku 2015 byly třiatřicáté na Long Beach a v Olštýnu.

Do odpoledního 1. kola se podařilo postoupit Michaele Kubíčkové s Michalou Kvapilovou poté, co otočily zápas s Karlou Borgerovou a Julií Sudeovou a i podruhé letos německý pár porazily. "V prvním setu se mi moc nedařilo a je super, že jsme to dokázaly zvládnout a uspět v tie breaku," řekla Kubíčková.

V prvním kole čelily pátým nasazeným Brazilkám a favorizované Agathu a Dudu trápily především ve vyrovnané druhé sadě. Za pomoci fanoušků v areálu Dolních Vítkovic ale od stavu 15:15 chybovaly, ztratily šest bodů v řadě a set i zápas prohrály.

Zleva Ondřej Perušič a David Schweiner z České republiky se radují z vítězství nad lotyšskou dvojicí Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš.

Jaroslav Ožana, ČTK

"Daly jsme do toho momentální maximum. Snad se nemáme za co stydět," hodnotila Kubíčková. "Dokázaly jsme je znervóznit uprostřed setů, ale v koncovce jsme si to neuhrály a ony už to dohrály v pohodě," řekla Kvapilová.

Kubíčková s Kvapilovou skončily na děleném 17. místě. V turnaji z domácích zástupců zůstali jen loňští semifinalisté Ondřej Perušič a David Schweiner. Osmí nasazení postoupili ve čtvrtek po dvou výhrách ve skupině přímo do 2. kola play off, které je čeká v sobotu. Budou nejhůře devátí.

Turnaj skončil po druhé prohře ve skupině pro Martinu Bonnerovou s Martinou Maixnerovou, které nestačily na Brazilky Talitu a Taianu Limaovou. Vypadli i Jan Dumek s Václavem Berčíkem a Marcel Mysliveček s Martinem Piherou.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:
Muži:
Skupina A:
Koekelkoren, Van Walle (16-Belg.) - Mysliveček, Pihera (32-ČR) 2:0 (11, 12).
Skupina C:
Pedlow, Schachter (14-Kan.) - Dumek, Berčík (30-ČR) 2:0 (9, 19).
Ženy:
Skupina A:
Betschartová, Hüberliová (16-Švýc.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:1 (13, -18, 11).
Skupina B:
Talita, Taiana Limaová (15-Braz.) - Bonnerová, Maixnerová (31-ČR) 2:0 (13, 13).
Skupina C:
Kubíčková, Kvapilová (30-ČR) - Borgerová, Sudeová (19-Něm.) 2:1 (-14, 19, 11)
Play off - 1. kolo:
Agatha, Duda (5-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová 2:0 (15, 15).
rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.