Česko - Ukrajina 3:1Volejbalistky vyhrály dostaly se do čela skupiny Evropské ligy

České volejbalistky ve třetím utkání v Evropské lize zvítězily v Brně nad dosud neporaženou Ukrajinou 3:1 po setech 25:14, 27:29, 25:18 a 25:17. Svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose se díky tomu posunuly na první místo ve skupině.

České volejbalistky se radují z vítězství po utkání Evropské ligy.

Český tým začal velmi soustředěně. Dobrým servisem, kvalitní obranou i důrazným útokem získal v prvním setu dostatečný náskok a bez problémů jej vyhrál. Pohoda vydržela Češkám do stavu 10:6 v druhé sadě. Potom se ale rozehrála ukrajinská smečařka Denysovová a rozpoutal se boj o každý míč.

Ukrajinky vedly už 23:18, nakonec však proměnily v dramatické koncovce až pátý setbol. "Zbytečně jsme ztratili pět šest míčů a body nám v koncovce chyběly," poznamenal Athanasopulos na konto jediné ztracené sady.

Michaela Mlejnková z ČR a Daria Drozdová z Ukrajiny v akci během utkání Evropské ligy volejbalistek.

V domácím týmu ale i dnes zářila Kossányiová, která ve čtyřech sadách uhrála 24 bodů. K jejímu výkonu se přidaly také další hráčky jako Orvošová či Hodanová a Ukrajinky pod tlakem české ofenzivy začaly chybovat.

Náskok domácích hráček rostl míč po míči nejen ve třetím setu, ale posléze i ve čtvrtém, po němž tým získal tříbodovou výhru. "Lepšíme se zápas od zápasu, holky jsou velmi motivované. Výborně hrála Kossányiová, ale dnešní vítězství je dílem kolektivu," dodal řecký kouč českého výběru.