Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Perušič, Schweiner - Fijalek, Bryl 2:0

Čeští plážoví volejbalisté si v Ostravě zahrají o titul

2. června 2019 12:45 - Ostrava

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si zahrají o největší titul kariéry. Český pár v dnešním semifinále turnaje Světového okruhu v Ostravě zdolal v semifinále druhé nasazené Michala Bryla a Grzegorze Fijalka z Polska 24:22, 21:17 a od 17:30 se představí ve finále.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V duelu o titul osmí nasazení narazí buď na turnajové jedničky Anderse Mola a Christiana Söruma z Norska, nebo na trojky Vjačeslava Krasilnikova a Olega Stojanovského z Ruska. "Je jedno, s kým budeme hrát. Bude to atraktivní soupeř," řekl Perušič. "Budeme se snažit neudělat ostudu," dodal Schweiner v České televizi.

Stejně jako ve čtvrtfinále proti Brazilcům měli Perušič a Schweiner pomalejší rozjezd. Prohrávali 1:5, ale za pomoci plných ochozů se rozjeli a srovnali na 13:13. "Bylo potřeba zůstat v klidu. Poláci několikrát velmi dobře ubránili. Možná jsem pak nehráli tak razantně, to se na začátku neosvědčilo," řekl Perušič.

V napínavé koncovce první sady Češi třikrát při setbolu neuspěli a napočtvrté trefil Schweiner eso. Ve druhém setu domácí pár rozhodl při podání Perušiče a už tradičně skvělým blokem Schweinera a ze stavu 14:15 odskočil na 18:15. "Je to nádherné, zase je tady plno a to se pak hraje fantasticky," řekl Schweiner.

Maximemem českého páru bylo na turnaji čtyřhvězdičkové kategorie Světového okruhu čtvrté místo právě loni z Ostravy. Nyní skončí nejhůře druzí.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:
Muži - semifinále:
Perušič, Schweiner (8-ČR) - Fijalek, Bryl (2-Pol.) 2:0 (22, 17).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.