Česko - Portugalsko 61:49Basketbalistky zdolaly v přípravě na ME Portugalsko

České basketbalistky porazily v pražské hale Královka Portugalsko 61:49 a připsaly si na třetí pokus v přípravě na mistrovství Evropy první výhru. Se stejným soupeřem se tým trenéra Štefana Svitka utká ve čtvrtek opět na Letné od 18:00.

Zleva Maria Kostourková z Portugalska a česká reprezentantka Kamila Štěpánová.

Češkám se dlouho nedařilo ve střelbě především z dálky a přes polovinu utkání prohrávaly. Na výhře se podílela 12 body Tereza Krakovičová. Svitkův výběr, který nastupuje stále bez Kateřiny Elhotové, Aleny Hanušové a Kiy Vaughnové, minulý týden na turnaji v Lašku ve čtvrtek podlehl Chorvatsku 61:66 a v pátek domácímu Slovinsku 75:77.

Portugalky unikly pětibodovou šňůrou v šesté minutě na 10:6 a po první čtvrtině vedly především díky 11 bodům Correiaové 20:15, následně jejich náskok narostl až na deset bodů. Češky za první polovinu utkání proměnily jediný trojkový pokus ze sedmi, přesto díky zlepšené hře pod košem stáhly ztrátu na 25:28.

Do vedení se Češky vrátily znovu až ve 27. minutě, kdy Voráčková proměnila oba trestné hody a po trojce Adamcové na 39:37 už soupeře před sebe nepustily. Definitivně zlomily odpor Portugalska sedmibodovou šňůrou mezi 33. a 35. minutou. Náskok vyšplhal i na největší rozdíl v zápase 14 bodů.

Přípravný zápas basketbalistek v Praze:
ČR - Portugalsko 61:49 (15:20, 25:28, 42:39)
Nejvíce bodů: Krakovičová 12, Adamcová 9, Štěpánová a Hejdová po 8 - L. Ferreiraová 16, Correiaová 11, Kostourkovová 9. Fauly: 16:18. Trestné hody: 25/19 - 13/8. Trojky: 2:7. Doskoky: 39:35.