Živě

Česko - Portugalsko 76:46 Basketbalistky porazily v přípravě na ME Portugalsko i podruhé

6. června 2019 19:45 - Praha
(Aktualizováno: 6. června 2019 20:02)

České basketbalistky porazily v Praze v přípravě na mistrovství Evropy Portugalsko i podruhé, tentokrát jednoznačně 76:46. Zatímco ve středu při výhře 61:49 proti stejnému soupeři svěřenkyně trenéra Štefana Svitka více než polovinu utkání prohrávaly, dnes měly duel od začátku ve své moci.

 

Michal Kamaryt, ČTK

S 12 body byla nejlepší střelkyní vítězek Beáta Adamcová. Příští týden čeká Češky opět v hale Královka od čtvrtka do soboty turnaj, na kterém se utkají postupně s Maďarskem, Lotyšskem a Bosnou a Hercegovinou.

Už úvodní trojkový pokus Vyoralové po 15 vteřinách naznačil zlepšení českého týmu. Ve středu se domácím hráčkám střelba z dálky nedařila a proměnily jen dva tříbodové pokusy ze čtrnácti.

Romana Hejdová (5) se snaží prosadit proti bránícím Portugalkám, zleva Maria Kostourková a Maria Correiaová.

Michal Kamaryt, ČTK

Portugalky šly následně do vedení 4:3, to bylo ale v zápase naposledy. Devítibodová šňůra českého týmu udala jednoznačný vývoj utkání. V úvodu druhé čtvrtiny už byl náskok Svitkova výběru čtrnáctibodový, Portugalky ale zlepšenou střelbou dokázaly stáhnout ztrátu i na sedm bodů.

Zatímco ve druhé čtvrtině dokázaly Portugalky držet krok, třetí patřila opět jednoznačně Češkám. Za první tři a půl minuty dovolily soupeři jediný bod a soupeř odpadl. Adamcovou doplňovaly zejména nejlepší střelkyně prvních tří přípravných zápasů Krakovičová a s ní také Hejdová i Štěpánová. V závěrečné čtvrtině byla hra opět vyrovnanější, přesto Češky vyhrály o 30 bodů.

Česká basketbalistka Veronika Voráčková (vlevo) a Laura Ferreiraová z Portugalska bojují o míč v přípravném utkání.

Michal Kamaryt, ČTK

"Úplně spokojený nejsem, ale máme ještě dva týdny. Budeme hrát ještě dobrý turnaj a další dva zápasy, takže jich máme celkem ještě pět. Doufám, že to bude lepší a lepší," dodal trenér Štefan Svitek, pro jehož tým budou generálkou na šampionát 20. a 21. června duely na Slovensku. Tam změří síly s domácím výběrem i Chorvatskem.

Přípravný zápas basketbalistek v Praze:
Česko - Portugalsko 76:46 (21:9, 37:26, 63:34)
Nejvíce bodů: Adamcová 12, Krakovičová a Štěpánová po 11 - Correiaová 15, L. Ferreiraová 8, Vianaová 7. Fauly: 16:19. Trestné hody: 16/11 - 8/6. Trojky: 7:6. Doskoky: 31:29.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.