Ukrajina - Česko 3:0Volejbalistkám se vzdálil postup do Final Four

Záporoží

Českým volejbalistkám se nevydařilo utkání Evropské ligy na Ukrajině. V Záporoží ani jednou nevedly, prohrály za osmdesát minut 0:3 po setech 14:25, 21:25, 18:25 a vzdálil se jim postup do Final Four.

Karyna Denysovová z Ukrajiny a Gabriela Orvošová z ČR v akci během utkání Evropské ligy volejbalistek - ilustrační foto.

Svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose Ukrajinu doma porazily 3:1, ale tentokrát na soupeřky nestačily. Volno dostala nahrávačka Pavla Šmídová, Simona Kopecká a Kateřina Valková při řízení útoku tak úspěšně nebyly.

Už úvod naznačil, jak Ukrajinky touží vrátit Češkám porážku z Brna. Domácí tým rychle vedl 11:2 a náskok jistě udržel. Ve druhé sadě se volejbalistkám po přímém bodu Valkové ze servisu povedlo srovnat na 8:8, ale chyby Češky srážely. V závěru v koncovce se ještě dostaly na 20:21, ale Ukrajinky hrály důrazněji.

Ve třetím setu trápily domácí jen krátce. Po třech tvrdých servisech Orvošové bylo srovnáno na 7:7, ale pak Češky ztratily šest bodů v řadě a bylo rozhodnuto. Ukrajina díky třetí výhře ze čtyř zápasů vystřídala soupeře v čele skupiny A.

Další zápas volejbalistky čeká 12. června v Humenném proti Slovenkám. Na závěr bojů ve skupině přivítají 15. června Švédky v Jablonci nad Nisou.