Živě

Kandidát na hráče roku v NBA George je po operaci druhého ramene

12. června 2019 09:27 - Praha

Pět týdnů po operaci pravého ramene podstoupil hvězdný basketbalista Paul George z Oklahomy zákrok i v levém ramenním kloubu. Lékaři při dlouho plánovaném zásahu spravili kandidátovi na ocenění pro nejužitečnějšího hráče NBA drobnou trhlinu v chrupavce kloubní jamky.

 

Twitter

George se první operaci podrobil na začátku května nedlouho po vyřazení týmu Thunder z play off. Pravé rameno si přitom zranil už koncem února. Lékaři ani nyní neupřesnili dobu rekonvalescence. Až před startem nové sezony bude jasné, zda bude George od začátku soutěže k dispozici.

George je jedním ze tří finalistů na ocenění MVP vedle Janise Adetokunba z Milwaukee a Jamese Hardena z Houstonu. Je i v užší nominaci na cenu pro nejlépe bránícího hráče. V uplynulém ročníku odehrál 77 zápasů s průměry 28 bodů a 8,2 doskoku na utkání.


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.