Dukla porazila házenkáře Lovosic a vystřídala je na třetím místě

Házenkáři Dukly Praha oplatili Lovosicím měsíc starou porážku z úvodu nadstavbové části extraligy, kdy na soupeřově hřišti prohráli o jediný gól. V šestém kole svěřenci Pavla Pauzy zvítězili doma 28:23 a vystřídali Lovosice na třetím místě tabulky.

Házená - ilustrační foto

Dukla měla výborný vstup do utkání a v sedmé minutě už vedla 6:1. Mírný náskok si neustále udržovala a v polovině druhého poločasu odskočila až na 21:15.

V čele tabulky mají obhájci titulu z Karviné už čtyřbodový náskok před Zubřím, které ve čtvrteční předehrávce pouze remizovalo v Jičíně. Ani Karvinským se přitom dnes v Hranicích dlouho nedařilo a domácí házenkáři prakticky po celý zápas nad favoritem vedli. V závěru se ale dopustili několika technických chyb a nedokázali proměnit vyložené šance, čehož zkušený karvinský celek využil k otočení výsledku na 29:27 ve svůj prospěch.

Extraliga házenkářů - nadstavbová část
Skupina o 1.-6. místo:
Hranice - Karviná 27:29 (16:16)
Nejvíce branek: Bičaník 10, Kolmajer 8 - Plšek 8, Zdráhala 7, Kuzo 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 6:7. Diváci: 200.
Dukla Praha - Lovosice 28:23 (14:11)
Nejvíce branek: Stehlík 6, Brabec 5, Lehocký 4 - Motl 5, Miko 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 0 - 3/3. Vyloučení: 5:1. Diváci: 250.
Skupina o 7.-12. místo:
Bystřice pod Hostýnem - Brno 30:25 (14:8)
Nejvíce branek: Kovařík 9/2, Vacula 5, Houda, Kroupa a Dobeš po 4 - Matušík 7/1, Horák 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/2 - 1/1. Vyloučení: 5:7. ČK: Horáček (Brno). Diváci: 360.
Frýdek-Místek - Plzeň 36:28 (19:16)
Nejvíce branek: Kichner 8, Pavlík a Petrovský po 6 - Tureček 10/4, Klíma 5, Houdek 4. Rozhodčí: Dostál, Halada. Sedmimetrové hody: 3/1 - 5/4. Vyloučení: 8:4. Diváci: 320.
Kopřivnice - Třeboň 26:30 (13:19)
Nejvíce branek: Bartošic 6, Bonn 5, Krčmář, R. Šustala a Hanzelka po 4 - Bicek 7, Jordák a Mošovský po 6. Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 4/1 - 3/3. Vyloučení 6:9. ČK: Šulc (Třeboň). Diváci 200.