Živě

Nejlepší střelec v historii Memphisu Conley posílí v NBA Utah

20. června 2019 15:50 - Praha

Jeden z nejlépe placených hráčů NBA Mike Conley poprvé v kariéře změní působiště. Po dvanácti sezonách v Memphisu bude syn stejnojmenného legendárního trojskokana nastupovat za Utah, který ho podle zámořských médií získal výměnou za Kylea Korvera, Graysona Allena, Jaeho Crowdera a dvě volby v prvním kole draftu.

 

Profimedia.cz

Oficiálně může být transakce uzavřena nejdříve 6. července, Conley se ale už na twitteru s dosavadním působištěm rozloučil.

"Co bych tak mohl říct o svém městě. Díky vám jsem tam, kde jsem. Memphis je domov. Navždy! Nastal čas pro novou kapitolu. Jsem natěšený, že budu bojovat za Jazz a Salt Lake City," napsal Conley, jehož otec získal zlato v trojskoku na olympijských hrách i mistrovství světa.

Jednatřicetiletý Conley, kterého Memphis v roce 2007 draftoval jako čtvrtého hráče v celkovém pořadí, je nejlepším střelcem v historii klubu. I když kvůli zranění vynechal téměř celou loňskou sezonu, letos na této pozici vystřídal Marca Gasola.

V roce 2016 podepsal s Grizzlies pětiletou smlouvu na 153 milionů dolarů, což byl v té době nejvyšší kontrakt v historii NBA.

Utah chce s Conleyho pomocí zaútočit na úspěch v play off, v němž letos vypadl po prohře 1:4 na zápasy s Houstonem.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.