Živě

O Satoranského má v NBA zájem Dallas, Indiana, Orlando či Boston

28. června 2019 12:00 - Washington

Basketbalista Tomáš Satoranský je před nedělním otevřením trhu s volnými hráči v hledáčku řady týmů NBA. Podle zámořských médií o českého rozehrávače mají zájem Dallas, Indiana, Orlando či Boston. O Satoranského služby ale stojí také jeho dosavadní klub Washington Wizards, podle informací NBC je jeho udržení v týmu prioritou stejně jako v případě pivota Thomase Bryanta.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Českému hráči proto vedení klubu předložilo takzvanou kvalifikační nabídku ve výši 3,9 milionu dolarů. Satoranský se tím pádem stal chráněným volným hráčem a Wizards budou moci podle pravidel nabídky od jiných týmů dorovnat, aby Satoranského udrželi. Podle odhadu magazínu Forbes by se cena českého reprezentanta mohla pohybovat mezi 7 a 10 miliony dolarů na sezonu.

Sedmadvacetiletý Satoranský má za sebou třetí sezonu v NBA, smlouva mu zaručovala devět milionů dolarů. V zámořské lize dosud odehrál 210 utkání v základní části a dalších 16 v play off. V uplynulém ročníku byl v 54 zápasech členem základní sestavy, na hřišti strávil přes 27 minut na zápas s průměry 8,9 bodu a 5 asistencí.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.