Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Perušič, Schweiner - Koekelkoren, Van Walle 2:0

Beachvolejbalisté Perušič a Schweiner na úvod MS zdolali Belgičany

28. června 2019 17:43 - Hamburk

Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili do mistrovství světa v plážovém volejbalu výhrou. Belgický pár Dries Koekelkoren, Tom van Walle ve skupině D v Hamburku zdolali 21:18, 21:11. V dalších dnech české reprezentanty čekají zápasy se soupeři z Kataru a Itálie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Perušič a Schweiner jsou na MS jedinými českými zástupci. V ženském turnaji měly mezi favoritky patřit Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou, která si ale zlomila malíček na noze.

Perušič se Schweinerem v květnu zazářili na turnaji Světového okruhu v Ostravě, kde vybojovali stříbro. V Hamburku nováčci na šampionátu první zápas poměrně hladce zvládli, když jim po výhře o tři body v úvodním setu dokonale vyšel začátek druhé sady. Vedení 8:2 už frustrovaní Belgičané neměli nárok dotáhnout.

V základní části hraje 48 dvojic ve 12 skupinách. Z každé projdou dva páry do play off a s nimi čtyři nejlepší z třetích míst. Zbylých osm družstev ze třetích příček si mezi sebou zahraje o čtyři volná místa v úvodním kole vyřazovacích bojů.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Hamburku:
Muži:
Skupina D:
Perušič, Schweiner (28-ČR) - Koekelkoren, Van Walle (21-Belg.) 2:0 (18, 11)
Šaríf, Ahmad (4-Kat.) - Rossi, Carambula (45-It.) 2:1 (-19, 14, 16)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.