Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Česko - Argentina 3:0

Volejbalistky jsou v Limě ve finále, ale Kossányiová se zranila

30. června 2019 07:34 - Lima
(Aktualizováno: 30. června 2019 10:03)

České volejbalistky v Peru na Challenger Cupu porazily Argentinu 3:0 a zahrají si s Kanadou o postup do elitní Ligu národů. Český tým natáhl šňůru vítězství včetně Evropské ligy již na sedm, avšak přišel o zraněnou tahounku Andreu Kossányiovou. Zkušená smečařka si v závěru semifinále poranila kotník.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Předvedly jsme koncentrovaný výkon a dobrou obranou jsme zaslouženě vyhrály. Jediná kaňka na tomto vítězství je zranění Kossy. Doufám, že se zítra semkneme ještě víc jako tým a vyhrajeme to pro ni," řekla kapitánka a nahrávačka Pavla Šmídová.

Reprezentantky vstoupily do zápasu proti Argentině velmi koncentrovaně a na rozdíl od minulých duelů vedly již od začátku. Servisem držely soupeřky pod tlakem a často bodovaly blokem. Jen touto činností se prosadily v celém semifinále dvanáctkrát.

V polovině druhé sady byla klíčová jejich čtyřbodová šňůra na 16:12. Poklidná cesta do finále se však zadrhla za stavu 18:15 ve třetím dějství. Nejlepší hráčka Kossányiová si při dopadu z bloku zvrtla kotník a po ošetření byla v slzách odnesena.

Radost českých volejbalistek - ilustrační foto.

Radek Petrášek, ČTK

"Holky hrály velmi agresivně a ve hře dominovaly. Mám pocit, že zranění Kossy trochu ovlivnilo náš výkon na konci třetího setu. Výkon našeho týmu v posledních týdnech roste, z každého zápasu získáváme další zkušenosti," řekl pro svazový web kouč Jannis Athanasopulos.

Před týdnem hrály jeho svěřenkyně ve Varaždínu finále Evropské ligy proti domácím Chorvatkám, dnes je čeká další boj o zlato v kvalifikaci o Ligu národů. "Obrovský kompliment všem dívkám. Všichni chceme věnovat vítězství Kossy a doufáme, že to není nic vážného a bude brzy s námi," dodal řecký trenér.

Po zranění smečařky, která pomohla Olomouci k ligovému titulu a na příští sezonu má angažmá v Polsku, Češky využily třetí mečbol. Pokud porazí také Kanaďanky, dostanou se do prestižní Ligy národů pro 16 družstev.

Kvalifikace volejbalistek o postup do Ligy národů v Limě:
Semifinále:
Česko - Argentina 3:0 (16, 19, 23)
Rozhodčí: Rivera (USA), Grassová (Braz.). Čas: 80 min. Diváci: 100.
Sestava a body ČR: Kossányiová 11, Holásková 5, Orvošová 14, Mlejnková 11, Trnková 10, Šmídová 4, libero Dostálová - Svobodová. Trenér: Athanasopulos.
Nejvíce bodů Argentiny: Mercadová 13, Rodríguezová a Lazcanová po 9.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.