Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Carambula, Rossi - Perušič, Schweiner 2:0

Čeští beachvolejbalisté přes prohru postupují

1. července 2019 11:58 - Hamburk

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na světovém šampionátu v Hamburku s italským párem Adrian Carambula, Enrico Rossi 18:21 a 20:22. Ve skupině skončili čeští reprezentanti na třetím místě a postoupili. Až ve středu se ale po dohrání základní části rozhodne, zda s jedním vítězstvím a skóre 3:4 na sety projdou přímo do play off, nebo budou hrát předkolo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Carambula s Rossim se do turnaje dostali až na poslední chvíli jako náhradníci za dvojici ze Sierry Leone. A právě s častými tréninkovými partnery se český pár utkal o druhé místo ve skupině D a jistotu postupu do play off.

V úvodní sadě dotáhli čeští hráči čtyřbodovou ztrátu, ale nedařil se jim servis a Italové znovu odskočili. Protivníci i v druhém setu lépe blokovali a Rossi zkoušel české volejbalisty nachytat vysokým rotovaným podáním. Po chybě v útoku pustili Perušič a Schweiner soupeře k dvěma mečbolům, ty ještě odvrátili, ale třetí možnost už italský pár využil.

Po úvodní výhře nad týmem z Belgie byli jediní čeští reprezentanti na šampionátu velmi blízko skalpu favorizovaných Katařanů. Proti šestému páru světového žebříčku Šaríf Janus, Ahmed Tidžan však v sobotu neproměnili dva mečboly a prohráli 1:2.

Z každé z 12 skupin se vždy první dva celky kvalifikují do play off a s nimi čtyři nejlepší týmy z třetích míst. Zbylých osm družstev ze třetích příček si mezi sebou zahraje o čtyři volná místa v úvodním kole vyřazovacích bojů.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Hamburku:      
Muži:      
Skupina D:      
Carambula, Rossi (45-It.) - Perušič, Schweiner (28-ČR) 2:0 (18, 20)      
Janus, Tidžan (4-Kat.) - Koekelkoren, Van Walle (21-Belg.) 2:0 (15, 15)      
Konečná tabulka:      
1. Janus, Tidžan 3 3 0 6:2 6
2. Carambula, Rossi 3 2 1 5:3 5
3. Perušič, Schweiner 3 1 2 3:4 4
4. Koekelkoren, Van Walle 3 0 3 1:6 3
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.