Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Krasilnikov, Stojanovskij
Perušič, Schweiner 21:13, 29:27

Perušič, Schweiner nestačili na Rusy a skončili na MS sedmnáctí

4. července 2019 16:10 - Hamburk

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner obsadili na svém prvním mistrovství světa dělené 17. místo. V Hamburku v prvním kole vyřazovací části nestačili na třetí pár světového žebříčku Vjačeslava Krasilnikova s Olegem Stojanovským a po obrovské bitvě ve druhém setu a nevyužitých třech setbolech s Rusy prohráli 13:21 a 27:29.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zápas o postup do osmifinále byl do poloviny jasnou záležitostí ruských favoritů. Po úvodním náporu si čeští hráči vzali za stavu 7:2 oddechový čas, ale po problémech s přihrávkou nedokázali efektivně zakončovat a po esu Krasilnikova prohrávali už o deset bodů (4:14). Debakl už neodvrátili, bodový rozdíl v první sadě stáhli po pouhé čtvrthodině hry na osm.

Druhou sadu zahájil Perušič esem a nastartoval českou dvojici, která před měsícem v Ostravě překvapila stříbrem na Světovém okruhu. Rusové letos vyhráli už dva čtyřhvězdičkové turnaje (v Haagu a Sia-menu) a byli jasnými favority, Češi je nicméně dokázali dostat pod tlak. Po vyrovnaném průběhu za stavu 18:20 museli Krasilnikov, Stojanovskij odvracet setbol.

Plážovým volejbalistům z Prahy chyběl pak ještě dvakrát jediný míč k tomu, aby si vynutili třetí set. Sami odvrátili šest mečbolů, než Krasilnikov zaútočil podél čáry a drama ukončil. První vzájemný zápas českých jedniček s třetím párem světa trval 42 minut.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Hamburku
Muži:
Play off - 1. kolo:
Krasilnikov, Stojanovskij (3-Rus.) - Perušič, Schweiner (28-ČR) 2:0 (13, 27)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.