Rubriky:

Míčové sporty

Hermannová, Nausch Sluková - Heidrichová, Vergéová-Dépréová 2:1

Sluková s Hermannovou jsou na majoru v Gstaadu v osmifinále

11. července 2019 09:53 - Gstaad
(Aktualizováno: 11. července 2019 15:49)

Beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou uspěly na majoru Světového okruhu v Gstaadu i v druhém utkání, vyhrály skupinu a postoupily přímo do pátečního osmifinále. České reprezentantky porazily domácí Švýcarky Anouk Vergéovou-Dépréovou a Joanu Heidrichovou ve třech setech a po vynucené zdravotní pauze, která je připravila o start na mistrovství světa, skončí nejhůře deváté.

Sluková si před více než dvěma týdny zlomila malíček na noze, ve švýcarském horském městečku to však výkony čtvrtého nasazeného páru nepoznamenalo. Po středečním vítězství 2:0 nad německou dvojicí Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová otočily české volejbalistky i zápas se Švýcarkami a zakončily ho jednoznačnou výhrou 15:6 v tie-breaku.

Osmifinále budou v Gstaadu hrát také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Ti prošli do play off po vítězství nad domácí dvojicí Quentin Métral, Yves Haussener a v úvodním kole vyřazovací části přehráli ve dvou setech i Rakušany Alexandera Horsta s dvojnásobným mistrem Evropy Clemensem Dopplerem.

Perušič, Schweiner dosáhli postupem do osmifinále nejlepšího výsledku na grandslamech, o jeho překonání budou v pátek usilovat proti Kanaďanům Samu Pedlowovi a Samu Schachterovi. Hermannová se Slukovou mohou narazit na čerstvé vicemistryně světa April Rossovou, Alix Klinemanovou, pokud Američanky potvrdí roli favoritek proti Ruskám Jekatěrině Birlovové a Jevgeniji Ukolovové.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):
Muži:
Skupina A:
Perušič, Schweiner (17-ČR) - Métral, Haussener (32-Švýc.) 2:0 (15, 19)
Play off - 1. kolo:
Perušič, Schweiner - Doppler, Horst (24-Rak.) 2:0 (12, 18)
Ženy:
Skupina D:
Hermannová, Nausch Sluková (4-ČR) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (20-Švýc.) 2:1 (-17, 19, 6)
Česká dvojice postoupila z 1. místa do pátečního 2. kola play off.
ČTK

ČT sport Irsko - Skotsko konec
20190922T09:45:00+0200
Irsko vs. Skotsko
Irsko vs. Skotsko
Irsko
Skotsko

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.