Pedlow, Schachter - Perušič, Schweiner 2:0Volejbalisté Perušič a Schweiner prohráli v Espinhu v osmifinále

Espinho

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner obsadili na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Espinhu deváté místo a navázali na umístění páru Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková v soutěži žen. Po dvou výhrách v základní skupině postoupili čeští reprezentanti přímo do 2. kola play off, v tom však ve dvou setech podlehli kanadské dvojici Sam Pedlow, Sam Schachter.

Čeští beachvolejbalisté Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner - ilustrační foto.

Před týdnem na majoru v Gstaadu dokázali Perušič se Schweinerem ve stejné fázi turnaje Kanaďany porazit a obsadili páté místo, tentokrát se ale do čtvrtfinále nedostali. O šest pozic níže nasazení soupeři vyhráli úvodní set 21:17, koncovka druhé sady pak vyzněla 21:19 v jejich prospěch.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Espinhu (Portugalsko):
Muži - play off, 2. kolo:
Pedlow, Schachter (15-Kan.) - Perušič, Schweiner (9-ČR) 2:0 (17, 19).
Ženy - finále:
Makroguzovová, Cholominová (5-Rus.) - Claesová, Sponcilová (7-USA) 2:0 (17, 16).