Rubriky:

Míčové sporty

Perušič, Schweiner - Nölvak, Tiisaar 2:1 Perušič se Schweinerem vyhráli na ME i podruhé a jsou v play off

7. srpna 2019 10:05 - Moskva/Praha
(Aktualizováno: 7. srpna 2019 15:59)

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli na mistrovství Evropy v Moskvě i druhý zápas a zajistili si play off. Stejně jako v úterý proti Rakušanům porazili čeští reprezentanti i estonskou dvojici Kusti Nölvak, Mart Tiisaar 2:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zápas měl i podobný scénář jako proti Ermacorovi s Pristauzem. Češi nejprve vyhráli první set (21:19), načež soupeř vyrovnal (21:14), ale tie-break byl stejně jako s Rakušany jasnou záležitostí české dvojice (15:6).

Perušič se Schweinerem zůstali ve skupině G jediní bez porážky, protože dnes neuspěli jejich čtvrteční poslední soupeři, favorizovaní Poláci Kantor s Losiakem. S nimi se česká dvojice utká o první místo v tabulce, které by znamenalo přímý postup do osmifinále, týmy ze druhého a třetího místa budou hrát 1. kolo play off.

Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou naopak v ruské metropoli druhé vítězství nepřidaly. S Rakušankami Schützenhöferovou a Plesiutschnigovou získaly v prvním setu jen deset bodů, vyrovnanější druhou sadu prohrály 20:22. Ve čtvrtek zakončí skupinu C duelem s neporaženým ruským párem Bočarovová, Voroninová.

Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková si na ME připsaly druhou prohru a v posledním utkání ve skupině budou muset zdolat domácí dvojici Rudychová, Dabižová. České mistryně podlehly nizozemskému páru Stubbeová, Van Ierselová 13:21 a 16:21 a na turnaji tak dál čekají na první vyhraný set.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:
Muži:
Skupina G:
Perušič, Schweiner (10-ČR) - Nölvak, Tiisaar (26-Est.) 2:1 (19, -14, 6).
Ženy:
Skupina C:
Schützenhöferová, Plesiutschnigová (14-Rak.) - Bonnerová, Maixnerová (30-ČR) 2:0 (10, 20).
Skupina F:
Stubbeová, Van Ierselová (11-Niz.) - Kvapilová, Kubíčková (27-ČR) 2:0 (13, 16).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.