Rubriky:

Míčové sporty

Perušič , Schweiner - Ermacora, Pristauz 0:2

Velká škoda! Perušič se Schweinerem nevyužili setboly a medaili z ME nezískají

10. srpna 2019 15:51 - Praha
(Aktualizováno: 10. srpna 2019 16:19)

Beachvolejbalisté Ondřej Perušiš s Davidem Schweinerem nedotáhli pouť mistrovstvím Evropy v Moskvě až do bojů o medaile. Ve čtvrtfinále podlehli rakouské dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz ve dvou setech 21:23 a 18:21, i když v první sadě měli Češi dva setboly.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Semifinále bylo hodně blízko," litoval Perušič v rozhovoru pro Radiožurnál. "Tohle byl zápas, který jsme mohli a i měli vyhrát," dodal čtyřiadvacetiletý polař.

Děleným pátým místem si nicméně rodáci z Prahy vylepšili maximum na evropském šampionátu, loni v Haagu skončili devátí. Dnes v chladné Moskvě se snažili prodloužit medailovou sérii pro českou reprezentaci, protože od roku 2016 vozily pravidelně cenné kovy ženy. Ale osmifináloví přemožitelé úřadujících mistrů světa Olega Stojanovského s Vlajčeslavem Krasilnikovem jim to nedopřáli.

S Rakušany Ermacorou a Pristauzem se Perušič se Schweinerem utkali potřetí a již podruhé během pěti dnů. Na úvod základní skupiny je v úterý zdolali ve třech setech, dnes po 50 minutách odešli poraženi.

Dvakrát chyběl jediný bod

V prvním setu chyběl českým jedničkám dvakrát jediný míč, aby získali první sadu. V jejím průběhu se jim povedlo smazat až tříbodovou ztrátu a do koncovky šli poprvé s vedením za stavu 17:16. První setbol zajistil Perušič podáním s pomocí pásky, druhý Schweiner útokem. Ale šance zůstaly nevyužity, naopak Rakušané první setbol proměnili.

Ve druhém dějství na studeném moskevském písku Češi opět neustále dotahovali a v závěru měl až sedmibodové manko. Byť předvedli pětibodovou šňůru (17:19), Rakušané už se nenechali o senzační postup do semifinále připravit a z pozice nasazených třiadvacítek už nyní slaví největší úspěch v kariéře.

"Koncovka prvního setu nebyla klíčová. Mrzelo nás, že jsme těsně prohráli první set, ale rozhodla naše hluchá pasáž v úvodu druhého setu," dodal Perušič. Se Schweinerem v Moskvě zůstanou, od čtvrtka je tam čeká další turnaj Světového okruhu, na němž budou opět usilovat o body do olympijské kvalifikace pro Tokio.

Poslední českou mužskou medailí zůstalo zlato Marka Pakosty s Michalem Palinkem z roku 1996.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:
Ženy - semifinále:
Wojtasiková, Kocioleková (4-Pol.) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (15-Švýc.) 2:1 (-18, 18, 8)
Graudinová, Kravčenoková (20-Lot.) - Liliana, Elsa (9-Šp.) 2:1 (19, -19, 12).
17:30 o 3. místo,
18:45 finále.
Muži - čtvrtfinále:
Ermacora, Pristauz (23-Rak.) - Perušič, Schweiner (10-ČR) 2:0 (21, 18).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.