Turecko - Francie 3:0Volejbalistky Srbska a Turecka na ME opět vyhrály, Polky neuspěly

Také volejbalistky Srbska a Turecka zůstaly na mistrovství Evropy stoprocentně úspěšné i po čtvrtých zápasech. Srbské obhájkyně titulu si ve skupině A snadno poradily s Řeckem a domácí Turkyně rovněž bez ztráty setu zdolaly Francii. V posledním kole nastoupí ve čtvrtek v Ankaře neporažené celky proti sobě.

Všech pět utkání v základní části už má za sebou německý tým, který si prvenství v bratislavské skupině D pojistil třísetovou výhrou nad Běloruskem. O druhé místo v tabulce se ve čtvrtek střetnou domácí Slovenky s Ruskem.

Čistý štít naopak neuhájily Polky, které v domácím prostředí v Lodži prohrály s Belgií 2:3. Belgičanky dokázaly dvakrát vyrovnat, ztrátu pak dohnaly i v tie-breaku a zvítězily 17:15. Polky přesto mohou skupinu B vyhrát, v závěrečném kole ale nastoupí proti Itálii, která na šampionátu ještě neztratila ani set.

Ze čtveřice pořadatelských zemí je na tom nejhůře Maďarsko, které zatím zvítězilo jen jednou a patří mu nepostupové páté místo. Do vyřazovací části šampionátu by maďarské volejbalistky posunula jen velmi nepravděpodobná výhra nad suverénním lídrem tabulky z Nizozemska.