Rubriky:

Míčové sporty

Sluková s Hermannovou a Habr s Lencem jsou mistry na písku

1. září 2019 16:23 - Brno
(Aktualizováno: 1. září 2019 18:05)

Domácí beachvolejbal má nové mistry republiky. Roli jasných favoritek splnily v Brně na Sokolském koupališti olympioničky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou a první společný český titul slaví také bývalý reprezentační nahrávač Filip Habr s Davidem Lencem. Habr po extraligových trofejích v šestkovém týmu Českých Budějovic si i na písku splnil sen.

 

Fivb.orh

Sluková s Hermannovou kvůli zdravotním problémům první jmenované prožívají zvláštní sezonu. Musely vynechat mistrovství světa i Evropy, doma v Ostravě na turnaji Světového okruhu se jim před třemi měsíci nedařilo, ale v Brně se fanouškům předvedly v očekávané síle. V boji o zlato světové patnáctky přehrály Michalu Kvapilovou s Michaelou Kubíčkovou 21:14, 21:12 a turnajem prošly bez zaváhání i bez ztráty setu.

"Soustředily jsme se výhradně na sebe. Chtěly jsme i zkusit různé varianty a povedlo se nám to. Dodržely jsme všechny pokyny trenéra," řekla Hermannová. Ve finále nasazené jedničky polevily jen krátce uprostřed prvního setu. "Kvapilová s Kubíčkovou jsou výborná dvojice, ale nám se povedlo to zvrátit agresivitou," doplnila Nausch Sluková.

Sluková získala třetí titul, v letech 2011 a 2014 vládla s Kristýnou Kolocovou. Hermannová mezitím jednou triumfovala s Martinou Bonnerovou (Williamsovou). Ukončily tak tříleté panování Kvapilové, jež dvakrát dominovala s Kolocovou a loni při neúčasti českých jedniček s Kubíčkovou.

Habr si splnil sen o volejbalovém doublu v hale i na písku v 31 letech. S Lencem v Brně porazili ve finále Jana Dumka s Václavem Berčíkem 21:17, 21:13 a využili neúčasti reprezentační dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner, která se v Itálii připravuje na finále Světového okruhu.

Lenc vyhrál domácí šampionát podruhé, v roce 2015 byl beachvolejbalovým králem s Davidem Kufou. Pro zlato s Habrem dnes došli z pozice třetího nasazeného páru.

"Ze začátku jsme byli nervózní, ale pomohlo nám, že David začal krásně ztrátovat, což nás uklidnilo," řekl Habr ČTK. "Splnil jsem si sen, teď mám titul ze šestkového volejbalu i z beache. Na mistrovství jsem hrál po 12 letech, dřív mi to neumožnily povinnosti v šestkách," připomněl dlouholetý člen zlatého extraligového týmu Českých Budějovic a v minulé sezoně hráč Kladna.

Perušič se Schweinerem se rozhodli v Brně nestartovat, nejlepší domácí pár v příštím týdnu čeká turnaj v Římě. Perušič loni získal domácí titul s Janem Vodičkou. "Díky za to, že vypustili republiku a připravují se na světové finále," dodal upřímně Habr.

Do Říma zamíří v příštím týdnu i Sluková s Hermannovou. Následovat bude olympijská kvalifikace v Číně, kde se od 18. do 22. září bude bojovat o dvě postupová místa do Tokia.

Mistrovství ČR v plážovém volejbalu v Brně:
Muži:
Finále:
Lenc, Habr - Dumek, Berčík 2:0 (17, 13)
o 3. místo:
Weiss, Tichý - M. Pihera, Mysliveček 2:0 (14, 19)
další pořadí:
5. Samec, D. Kufa
Vála, Rédl
Maňas, R. Kufa
Pála, O. Šotola
Ženy:
Finále:
Hermannová, Nausch Sluková - Kvapilová, Kubíčková 2:0 (14, 12)
O 3. místo:
Williamsová, Maixnerová - Kotlasová, Resová 2:0 (18, 17)
další pořadí:
5. Řeháčková, Olivová
Vaňková, Klimešová
Kulhánková, Pospíšilová
Svozilová, K. Žolnerčíková
17:20 finále: Hermannová, Sluková - Kvapilová, Kubíčková.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.