Rusko - Turecko 3:1Volejbalisté Ruska na úvod ME ztratili set s Tureckem

Lublaň

Volejbalisté Ruska vykročili za obhajobou zlata na mistrovství Evropy vítězstvím nad Tureckem, ale suverénní jejich vystoupení nebylo. Prohráli totiž na úvod programu skupiny C v Lublani set. Naopak Bulharům proti Řecku a Italům proti Portugalsku stačily tři sady.

Rusové, se 14 tituly jasně neúspěšnější účastníci v historii ME, začali proti Turkům očekávaným náporem a v úvodní sadě jim nechali jen 13 bodů. Pak se ale prosadil outsider, jenž druhý set získal 25:23. To favorita vyburcovalo a zbytek zápasu, který jako druhý řídil český rozhodčí Jan Krtička, jasně ovládl.

"Po druhém setu jsme polevili. Je rozhodně na čem pracovat, ale celkově si myslím, že jsme hráli dobře," řekl blokař Ivan Jakovlev, autor 10 bodů. Univerzál Maxim Michajlov, nejužitečnější hráč minulého Eura, nasbíral o tři body více.

Čeští volejbalisté vstoupí do šampionátu v pátek zápasem s Ukrajinou od 14:00 v Rotterdamu, ve skupině D se o čtyři postupová místa utkají ještě s Estonskem, polskými mistry světa, domácím Nizozemskem a Černou Horou.