Rubriky:

Míčové sporty

České beachvolejbalistky zůstaly ve hře o Tokio, muži vypadli

19. září 2019 10:50 - Chaj-jang

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou zůstaly na kvalifikačním turnaji v Chaj-jangu ve hře o přímý postup na olympijské hry do Tokia. V tříčlenné skupině druhého kola vyhrály oba zápasy a dál procházejí soutěží bez ztráty setu. Naopak pro Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem turnaj v Číně skončil, v konečném pořadí se po vyřazení dělí o deváté místo.

 

Fivb.orh

Po úspěšné středě, kdy české páry zvládly všechny čtyři zápasy a postoupily shodně z prvního místa v základních skupinách, pokračovaly ve vítězném tažení už jen Hermannová s Nausch Slukovou. Nejprve zdolaly rakouskou dvojici Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová 2:0 a posléze si ve dvou setech poradily i s Finkami Anniinou Parkkinenovou a Tarou Lahtiovou-Liukkonenovou.

"Po dvou výhrách 2:0 postupujeme do třetí fáze tohoto prapodivného nekonečného turnaje! Zítra nás čeká po dnešní tříčlenné skupině opět skupina čtyřčlenná a v ní se utkáme s holkama z Polska a Španělska a v sobotu si zopakujeme zápas s domácími Číňankami. Tak hurá na třetí den," napsaly české hráčky na facebooku.

Ve třetí fázi turnaje se zbývající osmička týmů rozdělí do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se bude hrát o postup do semifinále. Vítězové semifinále si pak zajistí účast na olympiádě. Česká dvojice se utká s Kingou Wojtasikovou a Katarzynou Kociolekovou z Polska, Španělkami Lilianou Fernándezovou a Elsou Baquerizovou a s domácím párem Wang Fan, Sia Sin-i, který Sluková s Hermannovou zdolaly už v základní skupině.

Perušič a Schweiner naproti tomu prohráli 0:2 s norským párem Hendrik Nikolai Mol, Mathias Berntsen a vyhrát set pak nedokázali ani nad italskými exmistry Evropy Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem. Z posledního místa ve skupině se do dalšího kola nedostali.

Dva české beachvolejbalové páry jsou v Římě ve čtvrtfinále

Ve třetí fázi turnaje se zbývající osmička týmů rozdělí do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se bude hrát o postup do semifinále. Vítězové semifinále si zajistí účast na olympiádě.

Čínský kvalifikační turnaj je jednou z možností, jak se na olympijské hry dostat. Z žebříčku projde 15 párů, mistři světa už mají jistotu a následovat budou ještě kontinentální kvalifikace.

Olympijský kvalifikační turnaj v plážovém volejbalu v Chaj-jangu (Čína):
Muži:
Skupina H:
Berntsen, H. Mol (Nor.) - Perušič, Schweiner (ČR) 2:0 (18, 15)
Nicolai, Lupo (It.) - Perušič, Schweiner 2:0 (16, 17)
Ženy:
Skupina E:
Hermannová, Nausch Sluková (ČR) - Schützenhöferová, Plesiutschnigová (Rak.) 2:0 (16, 16)
Hermannová, Nausch Sluková - Lahtiová-Liukkonenová, Parkkinenová (Fin.) 2:0 (12, 14)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty