Míčové sporty

Dukla vyhrála souboj o první místo v Hranicích

21. září 2019 13:56 - Praha
(Aktualizováno: 21. září 2019 20:34)

Házenkáři Dukly vyhráli o sedm branek souboj v Hranicích o první místo v extraligové tabulce. Pražané, kteří obhajují bronzové medaile, splnili roli favorita vítězstvím 32:25 a po třetím kole zůstali neporaženi.

Talent Plzeň, Facebook

Hranický tým na jaře bojoval o záchranu, ale nový ligový ročník začal dvěma výhrami nad brněnskými soupeři - Královým Polem a nováčkem Maloměřicemi. Na Dukla ale nestačil.

Zápas hosté rozhodli v poslední desetiminutovce první půle, když po šestibrankové šňůře utekli na 13:7. Do druhého poločasu šla Dukla s vedením 16:10 a už ho nepustila.

Mistrovská Plzeň zaútočí na první příčku Dukly v neděli, kdy hostí Maloměřice.

Extraliga házenkářů - 3. kolo:
Hranice - Dukla Praha 25:32 (10:16)
Nejvíce branek: Andrš 5, Mucha, Mlotek a Cáb po 4 - Reichl 7, Klíma 7/2, Sviták 5.
Nové Veselí - Jičín 30:24 (12:16)
Nejvíce branek: Bartůněk 8, Kocich 6, Ptáčník 4 - Krahulec 7/4.
Lovosice - KP Brno 26:30 (11:13)
Nejvíce branek: Motl 8, Trkovský 4/1, Malý 3 - Horut 7, Stein 6, Bosák 4.

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.