Srbsko - Francie 3:2O evropský titul budou hrát se Slovinci volejbalisté Srbska

Srbští volejbalisté porazili v semifinále mistrovství Evropy v Paříži Francii 3:2 a mohou získat třetí kontinentální titul. V neděli se utkají o zlato se Slovinci, kteří ve čtvrtek zaskočili mistry světa Poláky.

Francouzský blok se snaží zastavit útok Aleksandara Atanasijeviče ze Srbska v semifinálovém utkání na ME v Paříži.

Už nyní mají srbští hráči jistotu, že vylepší výsledek z minulého šampionátu v Polsku, kde skončili předloni třetí. Tituly slavili v letech 2011 a 2001 v Ostravě, tehdy ještě pod hlavičkou Jugoslávie. Jejich finálový soupeř minimálně zopakuje historické stříbro z roku 2015.

Francouzi až dosud kráčeli turnajem suverénně a v sedmi zápasech ztratili jen set. Srbové už ve čtvrtfinále svedli pětisetovou bitvu s Ukrajinou a v hale Bercy dnes úspěšně zvládli další drama. Čtvrtý set sice prohráli jasně 17:25, ale dokázali se vzchopit, tie break začali pětibodovou šňůrou a dovedli ho k vítězství 15:7.

Domácímu výběru nebylo nic platných 29 bodů Earvina Ngapetha, na druhé straně zaznamenal 27 bodů Aleksandar Atanasijevič.