Volejbalistky Olomouce prohrály v boji o Ligu mistryň s Chimikem

Volejbalistky Olomouce podlehly v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistryň ukrajinskému celku Chimik Južne 2:3 na sety. Tie-break české mistryně prohrály 13:15. Odveta na Ukrajině se hraje příští úterý.

Úvodní zápas 3. předkola volejbalové Ligy mistryň v Olomouci. Hráčky Chimiku se radují z výhry.

Olomouc loni při návratu do Ligy mistryň po dvou desetiletích vypadla ve 2. předkole. Letos byla nasazena až do třetího předkola a souboj s ukrajinským mistrem začala lépe - první set vyhrála 25:22.

Druhá sada byla jasnou záležitostí Chimiku, Olomouc nezískala ani jeden míč při vlastním servisu a prohrála 12:25. Díky vítězství ve třetím setu 25:23 se Hanačky dostaly znovu do vedení, ale ukrajinský tým si poměrně hladce výhrou 25:20 vybojoval tie-break.

V něm měly hostující hráčky od úvodu navrch, Olomouc stahovala a za stavu 13:13 byla dva míče od vítězství. Mečbol si ale vybojoval Chimik a bodem přímo z podání zápas zakončil.

Olomoucké volejbalistky tak musejí k postupu do hlavní části soutěže vyhrát na Ukrajině 3:0 nebo 3:1, v případě jejich vítězství 3:2 by se hrál zlatý set.